پیمان شوریابی، کارشناس بازار سرمایه از احتمال ادامه روند نوسانی بورس تا اواسط دی ماه خبر داد.

پیمان شوریابی در گفت‌وگو با شهر بورس، درباره وضعیت بازار سرمایه، اظهار داشت: با توجه به نامشخص بودن یک سری از متغیرهای اقتصادی از جمله نرخ ارز، نرخ بهره، وضعیت بودجه و برجام؛ ابهاماتی در بازار ایجاد شده است. وقتی ابهام در بازار ایجاد می‌شود، بازار روند نمی‌گیرد. بورس نیز فعلاً چنین شرایطی دارد و بیشتر نوسانی است.

وی افزود: احتمالاً تا اواسط دی‌ماه و زمان مشخص شدن وضعیت بودجه و شرایط متغیرهای اقتصادی که ابهامات برطرف شود، وضعیت کنونی ادامه خواهد یافت. در صورت برطرف شدن ابهامات، گروه‌های مستعد با توجه به وضعیت نرخ ارز و بودجه، می‌توانند رشد خود را آغاز کنند.

بیشتر بخوانید:دلار در یک قدمی 29 هزار تومان؛ سایت صرافی ملی از دسترس خارج شد

این کارشناس بازار سرمایه یادآور شد: هنگام فعالیت در بورس، باید مشخص کنیم که در زمین سرمایه‌گذاری معامله می‌کنیم و یا در زمین سفته‌بازی. هنگامی که در زمین سرمایه‌گذاری معامله می‌کنیم، باید به ارزش بنیادی شرکت‌ها توجه کنیم، اما در حالت سفته‌بازی، اخبار تأثیرگذار بر صنعت و تحلیل تکنیکال بسیار مهم هستند.

پیمان شوریابی ادامه داد: این اتفاق بیشتر در نمادهای کوچک رخ می‌دهد که معمولاً سودسازی ندارند. سخت‌ترین قسمت بورس، سفته‌بازی است که نمی‌توان احساسات معامله گران را پیش بینی کردوی با اشاره به رشد نمادهای خودرویی و فراکابی در جریان معاملات روز چهارشنبه، خاطرنشان کرد: روندی که در گروه خودروسازی و فراکابی ها دیده می‌شود، از جنس سفته‌بازی است و بیشتر جریانات پول و اخبار انعکاسی باعث رشد قیمتی آنها می‌شود.

آخرین اخبار اقتصادی را در اینستاگرام شهر بورس بخوانید