فارابی پاداش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۵
کد خبر : 98389

رئیس سازمان بورس:

نگاه‌های سینوسی، فصلی و بخشی اعتماد را از بازار سرمایه می‌گیرد

نگاه‌های سینوسی، فصلی و بخشی اعتماد را از بازار سرمایه می‌گیرد
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نگاه‌های سینوسی، فصلی و بخشی را عامل سلب اعتماد از بازار سرمایه دانست و بر اعتمادسازی در بازار تاکید کرد.

به گزارش شهر بورس، مجید عشقی در مراسم افتتاحیه کیش اینوکس ۲۰۲۳، اظهار داشت: بازار سرمایه به عنوان یکی از بازوهای تامین مالی در اقتصاد کشور نقش اساسی بازی می‌کند. در سال‌های نه چندان دور نقش بازار سرمایه در تامین مالی را کمرنگ دیدیم اما با اتفاقاتی که بعد از تاسیس سازمان و نهادهای مالی رخ داد، نقش بازار سرمایه پر رنگ شد.

وی افزود: ۳۰ درصد از تامین مالی جدید در سال ۱۴۰۱ سهم بازار سرمایه بود. سهم بازار سرمایه از تامین مالی بخش اقتصاد به ۳۰ درصد افزایش یافته که عدد خپبی است. طی ۶ ماهه اول امسال، ۳۰۰ همت انتشار اوراق و افزایش سرمایه شرکت‌ها بود که انتظار می‌رود تا پایان سال به حدود ۸۰۰ همت برسد. امیدواریم با توجه به اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته این سهم را افزایش دهیم.

بانک آینده

رئیس سازمان بورس با اشاره به سایر اقدامات انجام گرفته شده، خاطرنشان کرد: در سال جاری تعداد نهادهای مالی در بازار سرمایه به بیش از یک هزار نهاد رسید. طی دو سال گذشته نیز ۲۰۰ مجوز جدید صادر شد. تعداد شرکت‌های پذیرفته شده در بازار سرمایه هم به نزدیک به ۸۰۰ ناشر افزایش پیدا کرد.

عشقی ادامه داد: تشکیل سرمایه یکی از راهبردهای بازار سرمایه است که تلاش شده در محورهای راهبردی و برنامه‌های جامع به آن پرداخته شود.

وی عنوان کرد: بخش عمده سهم خدمات مالی در بازار سرمایه برعهده بخش خصوصی است که اتفاق خوبی به حساب می‌آید. این بسیار اتفاق خوبی است.


بیشتر بخوانید:شفاف سازی جز از مسیر بازار سرمایه ممکن نیست


رئیس سازمان بورس ادامه داد: با نگاه‌های سینوسی، فصلی و بخشی به حوزه های بازار سرمایه اعتماد سرمایه گذاران سلب می‌شود که برگرداندن این اعتماد راحت نیست. اعتماد با یک حرکت غلط از بین می‌رود و سال‌ها طول می‌کشد که برگردد.

عشقی با اشاره به وضعیت سهام عدالت، خاطرنشان کرد: از سال ۸۴ که سهام عدالت تخصیص داده شد بیش از ۵۰ میلیون نفر صاحب سهام عدالت شدند. با تلاش‌های انجام شده با کمک شرکت‌های مختلف سهام متوفیان آماده انتقال به وراث شد.

وی افزود: برای نقل و انتقال وجهی دریافت نمی‌شود و فقط نیاز است یکی از وراث به یکی از شعب کارگزاری مراجعه کند و کارها را بدون پرداخت هیچ وجهی پیش ببرد.

فارابی

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها