تلگرام شهر بورس

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
کد خبر : 2356

ارزش هفتگی معاملات از مرز ۴۳ هزار میلیارد تومان گذشت

بررسی عملکرد هفتگی بازار سرمایه؛ بورس ۱۸ درصد رشد کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر بورس، در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۰ اردیبهشت ماه سال ۹۹، شاخص کل با ۱۳۶ هزار و ۱۶۲ واحد افزایش (۱۸٫۴ درصد) به قله ۸۷۸ هزار و ۹۴ واحدی رسید تا همچنان به روند صعودی خود ادامه دهد. در این هفته شاخص کل هم‌وزن نیز با بیش از

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر بورس، در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۰ اردیبهشت ماه سال ۹۹، شاخص کل با ۱۳۶ هزار و ۱۶۲ واحد افزایش (۱۸٫۴ درصد) به قله ۸۷۸ هزار و ۹۴ واحدی رسید تا همچنان به روند صعودی خود ادامه دهد. در این هفته شاخص کل هم‌وزن نیز با بیش از ۱۳ درصد رشد رکورد جدیدی از خود به جای گذاشت.

بررسی عملکرد هفتگی بازار سرمایه نشان می دهد که در اولین روز هفته، بیش از ۶۵۹ هزار و ۵۰۰ معامله در بورس صورت گرفت که در طی آن ۳ میلیارد و ۴۴۹ سهم با ارزشی بالغ بر ۵۱ هزار و ۷۱۳ میلیارد ریال معامله شد. در این میان شاخص کل بیش از ۲۷ هزار واحد ( ۳٫۷ درصد) رشد کرد و بر سطح ۷۶۹ هزار و ۳۷۳ واحدی قرار گرفت. در این روز سه نماد شپنا، فملی و غگل به ترتیب با ۱۹۳، ۱۶۵ و ۱۴۱ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و بیشترین حجم معاملات نیز به شپنا تعلق گرفت.

در روز یکشنبه، شاخص با ادامه روند صعودی خود بیش از ۲۸ هزار واحد صعود کرد تا بار دیگر رشدی ۳٫۷ درصدی را از خود به جای بگذارد. در روزی که حجم معاملات به ۹ میلیارد و ۵۲۳ میلیون سهم رسید و ارزش معاملات نیز از مرز ۱۲ هزار میلیارد تومان عبور کرد، سه نماد شبندر، وبملت و شتران به ترتیب با ۳۵۰، ۳۴۶ و ۲۲۱ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و خگستر، وتجارت و پترول نیز بیشترین حجم معامله را داشتند. در این روز نماد خگستر با رشد ۱۰۸ درصدی بازگشایی شد.

دوشنبه هشتم اردیبهشت نیز شاخص کل مجددا بیش از ۲۲ هزار واحد رشد کرد و با قرار گرفتن در پله ۸۲۰ هزار و ۵۰۵ واحدی وارد ابرکانال ۸۰۰ هزارواحدی شد. در روزی که ارزش کل معاملات به ۹ هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال رسید، شاخص کل هم‌وزن نیز رشدی ۱٫۶ درصدی را به ثبت رساند.

همچنین در این روز بیش از یک میلیون و ۲۷۲ هزار معامله به ثبت رسید که طی آن ۷ میلیارد و ۲۰۰ سهم جابه‌جا شد. خگستر که روز قبل با ۱۰۸ واحد مثبت بازگشایی شده بود در این روز بیش از ۴۳۹ میلیارد تومان معامله شد و پس از آن وبلمت و رانفور به ترتیب با ۳۸۴ و ۲۶۹ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کردند. در روزی که حجم خرید حقوقی‌های ۲۶٫۴ درصد بود، خگستر، وبلمت و ونوین بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

سه‌شنبه نیز شاخص به روند صعودی خود ادامه داد و بیش از ۲۵ هزار واحد صعود کرد. در این روز ارزش کل معاملات به ۸ هزار و ۸۷۸ میلیون تومان و حجم معاملات به ۶ میلیون و ۷۰۱ هزار سهم رسید که در این میان رانفور، وغدیر و پترول بیشترین ارزش معاملات را داشتند. بازگشایی نماد وغدیر پس از برگزاری مجمع عمومی با بیش از ۱۸ درصد افزایش قیمت نیز در همین روز رخ داد.

بررسی عملکرد هفتگی بازار سرمایه همچنین نشان می دهد که در آخرین روز هفته، عرضه اولیه کوچک غگیلا انجام شد که در آن ضمن رکوردشکنی در میزان مشارکت ( بیش از ۲ میلیون و ۳۵۷ هزار نفر) به هر کد بورسی حداکثر ۱۵ سهم در مبلغ ۱۲۵۰۷ ریال تعلق گرفت که چیزی حدود ۱۹ هزار تومان ارزش داشت. در همین روز شاخص رکورد رشد روزانه را شکست و بیش از ۳۲ هزار واحد رشد کرد. اگر چه ارزش معاملات نسبت به روزهای گذشته کاهش داشت اما سه نماد وغدیر، فاذر و فارس به ترتیب با ۲۳۵، ۲۲۰ و ۱۹۷ میلیارد تومان، بیشترین ارزش معاملات را داشتند. همچنین بیش از ۵ میلیون سهم در این روز جابجا شد که سهم وغدیر، غگل و پترول بیش از سایر سهام بود.

در پایان هفته اگر چه تعداد معاملات در مقایسه با هفته گذشته با افتی ۲٫۷ درصدی به ۵ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۹۸۶ معامله رسید و حجم کل معاملات نیز بیش از ۱۴ درصد کاهش داشت اما ارزش کل معاملات نزدیک ۱۰ درصد بیشتر شد و به رقم ۴۳۷ هزار و ۵۰۴ میلیارد ریال رسید رقمی که معادل میانگین ارزش معاملات روزانه ۸ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومانی است.

 

منبع: تجارت نیوز

نویسنده:

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نیلی

بانک توسعه تعاون

کارگزاری بانک سپه

کارگزاری بانک صادرات

ملل

پراپ تریدینگ