تبلیغات
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
کد خبر : 11141

در مراسم افتتاح طرح‌های مدیریت شهری مطرح شد؛

روحانی: دولت همه توان خود را برای شکستن تحریم به کار می‌گیرد

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز پنج شنبه در مراسم بهره برداری از طرح‌های وزارت کشور با تبریک روز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و قدردانی از پرستاران کشور به ویژه در شرایط کرونایی گفت: البته در یک جلسه جداگانه روز یکشنبه از خدمات پرستاران عزیز تقدیر خواهم کرد. رییس جمهوری گفت: امروز طرح‌هایی به ارزش ۷ هزار

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز پنج شنبه در مراسم بهره برداری از طرح‌های وزارت کشور با تبریک روز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و قدردانی از پرستاران کشور به ویژه در شرایط کرونایی گفت: البته در یک جلسه جداگانه روز یکشنبه از خدمات پرستاران عزیز تقدیر خواهم کرد.

رییس جمهوری گفت: امروز طرح‌هایی به ارزش ۷ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان افتتاح شد و خوشحالم که تا پایان دولت ان‌شالله ۱۸۰ پروژه دیگر با اعتبار ۲۵ هزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

رییس دولت تدبیر و امید با مهم دانستن موضوع خدمات شهری اظهار کرد: امروز با وجود ۷۴ درصد جمعیت شهری در کشور ارائه خدمات شهری بسیار حائز اهمیت است. روستاهای ما متاسفانه خالی از سکنه شده که باید آنها را آباد کرد و باید جاذبه معکوس به وجود بیاید و شاهد مهاجرت از شهر به روستا باشیم.

روحانی یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم را خدمات بی‌نظیر به روستاها در زمینه برق رسانی، گازرسانی و آب بهداشتی ذکر کرد و با تاکید بر اداره کلان‌شهرها افزود: بخشی از اداره کلانشهرها مانند خدمات در حوزه آب، برق، گاز، بهداشت و آموزش بر عهده دولت است و دولت این خدمات را ارائه می‌دهد و دولت در این زمینه برای شهرها و روستاها به طور عادلانه تلاش می‌کند. اما یکسری خدمات، ‌ ویژه شهری است که بر عهده شهرداران است.

 تاکید رییس جمهوری بر تسریع در حل مشکلات آبگرفتگی در اهواز

رییس جمهوری یادآور شد: در این روزها به خاطر بارندگی‌های شدید در شهر اهواز مردم به خاطر آبگرفتگی گرفتار شدند. من در همین جا به استاندار و شهردار اهواز و ستاد مدیریت بحران تاکید می‌کنم که همه توان خود را به کار بگیرند تا مشکلات مردم را کاهش ‌دهند و برنامه‌ریزی دقیق و صحیح‌تری را در طول مدت باقی مانده دولت برای مردم عزیز خوزستان خصوصا اهواز انجام شود.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های شهرداران در ایام کرونا گفت: بسیار خوشحالم که با همکاری مردم و کادر درمان و قرارگاه عملیاتی بسیج نیروی عملیاتی ما از موج سوم کرونا عبور کردیم و امیدوارم با تلاش‌های مضاعف دچار موج زمستانی نشویم.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه شهرداری ها، دولت و مردم باید حضور فعالی در اداره شهرها داشته باشند،  گفت: یکی از اقدامات اساسی برای شهرداری‌ها انجام گرفته مسئله لایحه مدیریت شهری و همچنین اقداماتی که برای لایحه درآمد پایدار برای شهرداری‌ها انجام گرفته و بخشی از مالیات بر ارزش افزوده مستقیماً در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد این مبنایی هست که درآمدهای ثابت و پایدار برای شهرداری‌ها درست می‌کند.

 ایجاد درآمد پایدار شهرداری‌ها را از اقدامات ناصحیح دور می‌کند

روحانی خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها در گذشته در کلان شهرها به ویژه در تهران فضا را برای اداره شهر می‌فروختند. در محله‌ای که همه خانه‌ها چند طبقه بود برجی بنا می‌شد و در واقع حقوق مردم فروخته می‌شد. اگر ما درآمد پایدار درست کنیم و دولت همه توان خود در حمل و نقل در سایر مسائل شهری مورد نیاز به کار گیرد، ‌می‌توانیم از این گونه اقدامات ناصحیح فاصله بگیریم و امروز این قدم‌ها برداشته شده است.

رییس جمهور با اشاره به تصویب سند ملی معماری و شهرسازی ایرانی- اسلامی گفت: در این دولت روی این سند زحمات زیادی کشیده شده است و در شورای انقلاب فرهنگی جلساتی برای این موضوع برگزار شد تا طبق این سند عمل شود.

وی با بیان اینکه زیبایی شهرها مخصوصاً شهرهای تاریخی برای ما مهم است، گفت: وقتی ما بر زیبایی شهرها اضافه می‌کنیم که ساختمان‌ها در چارچوب اصول هویت شهری و تاریخی آن شهر باشد و این برای گردشگری داخلی و خارجی آن شهر جاذبه درست می‌کند و می‌تواند موجب آبادانی شهرهای مهم شود که وزارت کشور و شهرداری‌های به این مساله توجه خواهند کرد.

روحانی ترافیک و آلودگی هوا را دو مسئله بسیار مهم شهرهای بزرگ کشور عنوان کرد و گفت: دولت اقدامات بسیار مهمی در این زمینه انجام داده است. زباله سوزها از مواردی است که برای حفظ محیط زیست و جلوگیری آلودگی هوا انجام می‌شود. در این زمینه اقداماتی انجام شده که تولید گاز را توسعه بدهیم و سوخت نیروگاه‌ها از گاز تامین شود و آلودگی‌ها کاهش پیداکند.

وی افزود: علاوه بر این کیفیت بنزین و گازوییل در مسیر یورو ۴ و یورو ۵ قرار گرفتند که این هم می‌تواند به جلوگیری از آلودگی هوا کمک کند. هم دولت و هم شهرداری ها باید تلاش ‌کنند تا ما بتوانیم این مشکلات را در کلان‌شهرها حل ‌کنیم.

رییس جمهوری با تاکید بر لزوم توسعه شهرک‌ها در اطراف کلانشهرها گفت: باید شهرک‌های اطراف شهرها را توسعه دهیم و  این شهرک‌ها با قطار حومه به شهر متصل شوند که فرد ظرف ۲۰ دقیقه به کار خود برسد ما در این زمینه باید سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را انجام دهیم تا از مشکل فاصله بگیریم.

ایستادگی قهرمانانه ملی ایران، دولت آینده آمریکا را وادار به کرنش می‌کند

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه چندسال است در شرایط جنگ اقتصادی قرار گرفتیم، گفت: خوشحالم که در شرایط جنگ اقتصادی تحمیلی و شرایط کرونا، با تلاش همه مردم و مسئولان امسال شاهد افتتاح‌های بسیار از جمله در این هفته هستیم و تا پایان سال همین برنامه‌ها را ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهوری با اشاره به توصیه روز گذشته مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ وحدت ملی و تلاش همه قوا برای حفظ این وحدت گفت: باید بر این تلاش و وحدت افزوده شود. اگر یک روز از عمر دولت، مجلس یا دستگاه قضایی مانده باشد و در آن روز کاری انجام یا سخنی گفته شود که فاصله و شکاف بین مردم را زیاد کند، این خلاف قانون، شرع و توصیه مقام معظم رهبری است.

وی اضافه کرد: این وحدت ملی است که برای ما قدرت ملی می‌سازد و دشمن را وادار می‌کند تا در برابر حقوق مردم سر فرود بیاورد. من تردید ندارم ایستادگی قهرمانانه ملت ایران دولت آینده آمریکا را وادار خواهد کرد در برابر مردم ایران کرنش کنند. این ایستادگی آن‌ها را وادار می‌کند تا به تعهدات خود بازگشته و تحریم‌ها شکسته شود.

روحانی خاطرنشان کرد: البته ما هم باید تلاش کنیم تحریم‌ها بی‌اثر یا کم اثر شود و این وظیفه اول ما است و باید تلاش کنیم تحریم ها بشکند.

وی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری روز گذشته فرمودند، انجام این کار یک ساعت نباید تاخیر بیفتد و دولت باید همه توان خود را برای شکستن تحریم به کار بگیرد و تاخیر یک ساعته هم برای دولت مجاز نیست واین رهنمود بسیار مهمی بود که دیروز مقام معظم رهبری بر آن تاکید کردند.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه دولت همه تلاش و توان خود را برای شکستن تحریم به کار خواهد گرفت، اظهار کرد: به مردم اطمینان می‌دهم مقاومت و ایستادگی آنان، حتماً و قطعاً موجب تسلیم دشمن در برابر قدرت ملی ما خواهد شد و امیدوارم روز به روز شاهد توسعه و آبادانی بیشتر کشور بزرگ ایران در سایه هم افزایی، همکاری وحدت و اتحاد ملی باشیم.

منبع: ایرنا

تبلیغات

برچسب ها :

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.