شهربورس
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
کد خبر : 67202

جزئیات بیمه سربازان اعلام شد

جزئیات بیمه سربازان اعلام شد
بر اساس قانون جدید بیمه، سربازان پس از اتمام خدمت می‌توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

به گزارش شهر بورس به نقل از تجارت نیوز، بر اساس قانون جدید بیمه، سربازان پس از اتمام خدمت می‌توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: امکان پوشش بیمه‌ای سربازان وظیفه تنها پس از اتمام خدمت نظام وظیفه بر حسب ضوابط مقرر قانونی امکان‌پذیر خواهد بود.

مهدی شکوری می‌گوید: سربازان در زمره کادر نیروهای مسلح قرار می‌گیرند، بنابراین به استناد «تبصره ۲ ذیل ماده ۴ قانون تامین اجتماعی» مشمولین قانون استخدام نیروهای مسلح از شمول قانون مزبور خارج بوده و امکان بیمه‌شدن آنان صرفاً پس از اتمام خدمت نظام وظیفه حسب ضوابط مقرر قانونی امکان‌پذیر خواهد بود.

وی توضیح داد: بر این اساس، در مواردی که متقاضیان احتساب سوابق سربازی در طول دوره خدمت خود دارای سوابق پرداخت حق بیمه باشند، کل سوابق خدمت سربازی ملاک محاسبه قرار خواهد گرفت.


بیشتربخوانید: آیا به سربازان عیدی تعلق می گیرد؟


گفتنی است همه بیمه‌شدگان اجباری، گروه‌های خاص بیمه‌ای با ماهیت اختیاری، دریافت‌کنندگان مقرری بیمه بیکاری و… که حق‌بیمه خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌کنند و نیز کلیه مستمری‌بگیران سازمان اعم از بازنشسته، ازکارافتاده و بازماندگان بیمه‌شده متوفی؛ که قبل از ارائه درخواست مزبور حداقل ۲ سال سابقه بیمه‌پردازی (جهت محاسبه حق‌بیمه مربوطه نزد سازمان تأمین‌اجتماعی) داشته باشند، در صورت تمایل می‌توانند در اجرای قانون اصلاح تبصره ماده ۱۴ قانون کار و الحاق یک تبصره به آن و با پرداخت حق بیمه متعلقه نسبت به احتساب سوابق خدمت سربازی اقدام کنند.

در صورت پرداخت حق بیمه در مهلت تعیین شده از طرف متقاضی، امکان برخورداری از حمایت‌های مقرر در قانون تامین اجتماعی از جمله بازنشستگی فراهم می‌شود؛ این حق بیمه براساس ۳۰ درصد میانگین حقوق و مزایای مشمول کسر حق‌بیمه آخرین ۲ سال فرد متقاضی ضرب در مدت خدمت انجام شده محاسبه می‌شود.

سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین صندوق بازنشستگی ایران بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش مقررات حمایتی قرار داده است.

باتوجه به اینکه بیش از 50 درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه قرار داردند، بر اساس آخرین آمارها، بالغ بر ۱۴ میلیون نفر از جمعیت کشور به عنوان بیمه‌شده اصلی و بیش از چهار میلیون نفر به عنوان مستمری‌بگیر بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان از تعهدات بلندمدت وکوتاه‌مدت بیمه‌ای و درمان قرار دارند.

با احتساب اشخاص تبعی تحت تکفل این گروه‌ها، در مجموع بیش از ۴۴ میلیون نفر از جمعیت کشور عضو خانواده تامین اجتماعی به شمار می‌روند.

 

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دو × سه =

نیلی

کارگزاری بانک صادرات

کارگزاری بانک صادرات

پراپ تریدینگ

کمان