تلگرام شهر بورس

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۰
کد خبر : 48251

شهر بورس گزارش می‌دهد؛

تحلیل تکنیکال وتجارت

تحلیل تکنیکال وتجارت
تحلیل تکنیکال وتجارت از گروه بانکی در آخرین بروزرسانی 18 تیر 1403، در ادامه تحلیل روزانه نمادهای بورسی مورد بررسی قرار گرفت.

آژانس خبری تحلیلی شهر بورس با همکاری تحلیل‌گران بازار سرمایه، اقدام به بررسی تحلیل تکنیکال وتجارت کرده است.

یادآور می‌شود؛ تحلیل تکنیکال این نماد سیگنال خرید و فروش نبوده و صرفاً برای اطلاع مخاطبان از وضعیت این نماد صورت گرفته است.


تحلیل تکنیکال وتجارت | 18 تیر 1403

همانطور که در تحلیل قبلی نیز به آن اشاره شد نماد بانک تجارت قابلیت رشد در مرحله نخست تا محدوده 150 تومانی را داشت و در صورت عبور از این ناحیه می توان امیدوار بود که یک روند صعودی در این سهم آغاز شود. در حال حاضر طی روزهای گذشته شاهد رشد قیمتی سهام تا محدوده 160 تومانی نیز بودیم و حال می توان امیدوار بود که اصلاح قیمتی فعلی پولبک به مقاومت شکسته شده باشد.

در صورت افت قیمتی سهم بانک تجارت می توان انتظار داشت که خط روند نزولی شکسته شده به عنوان حمایت ظاهر شود و در صورت از دست رفتن این حمایت نیز احتمال کاهش قیمتی تا محدوده حمایتی 130 تومانی وجود دارد.

خبر مرتبط
 مدیریت پیامک لحظه‌ای بانک تجارت از طریق درگاه‌های غیرحضوری
 مدیریت پیامک لحظه‌ای بانک تجارت از طریق درگاه‌های غیرحضوری

بانک تجارت با هدف ایجاد بستر مناسب برای فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی پیامک لحظه‌ای حساب‌ها و کارت‌های این بانک، امکان مدیریت پیامک لحظه‌ای را از طریق درگاه‌های غیرحضوری برای مشتریان خود فراهم کرده است.

اما در سوی مقابل در صورت آغاز روند صعودی نیز نخستین مقاومت سهم در محدوده 170 تومانی خواهد بود و با عبور از این ناحیه مقاومتی می توان امیدوار به صعود قیمتی تا مقاومت سنگین 190 تا 200 تومانی بود.

تحلیل تکنیکال وتجارت


تحلیل تکنیکال وتجارت | 28 خرداد 1403

نماد وتجارت در یک سال گذشته شاهد روند نزولی پایداری بوده است. با این حال، تحرکات قیمتی اخیر در این نماد نشان می‌دهد که این روند نزولی ممکن است در حال تضعیف شدن باشد.

شکست محدوده مقاومتی 155 تومان می‌تواند آغازگر یک روند صعودی جدید باشد. در این صورت، رشد تا 175 تومان در پله اول دور از انتظار نخواهد بود.

در غیر این صورت، سطوح 128 و 140 تومان می‌توانند به عنوان سطوح حمایتی عمل کرده و مانع از افت بیشتر قیمت شوند.

با توجه به این نکات، سرمایه‌گذاران در نماد وتجارت باید به دقت تحرکات قیمتی و سطوح حمایتی و مقاومتی آن توجه داشته باشند. شکست 155 تومان و تثبیت قیمت در سطوح بالاتر می‌تواند نویدبخش یک روند صعودی جدید باشد.

تحلیل تکنیکال وتجارت


تحلیل تکنیکال وتجارت | 19 اردیبهشت 1403

نماد وتجارت در هشت ماه گذشته در کانال نزولی با شیب کم در حال معامله بوده است.

در حال حاضر، این نماد به محدوده حمایتی 130 تومان رسیده است که انتظار می‌رود به این محدوده واکنش مثبت نشان دهد.همچنین، 120 تومان نیز به عنوان ناحیه حمایتی معتبر بعدی این نماد محسوب می‌شود.

در صورت رشد وتجارت، انتظار می‌رود شاهد توقف رشد در محدوده‌های 150 و 160 تومان باشیم.به نظر می‌رسد شاهد روند فرسایشی از نماد وتجارت در روزهای آتی باشیم.

تحلیل تکنیکال وتجارت


تحلیل تکنیکال وتجارت | 30 فروردین 1403

در تحلیل تکنیکال وتجارت، نماد وتجارت در 7 ماه گذشته مسیر نوسانی را با شیب ملایمی پیموده است که در مجموع روند خنثی به نظر می رسد.

سطوح حمایتی 125 و 135 تومان مانند سنگری محکم مانع از افت بیشتر قیمت شده اند.

اما در صورت تمایل به رشد قیمت، موانعی در مسیر وتجارت وجود دارد. مقاومت 155 تومانی اولین نقطه چالش برانگیز خواهد بود و در ادامه رشد تا 168 تومان نیز با مقاومت روبرو خواهد شد.

با توجه به این شرایط، اتخاذ رویکردی محتاطانه برای معاملات وتجارت توصیه می شود. خرید در سطوح حمایتی می تواند فرصتی مناسب باشد، در حالی که خرید در محدوده های مقاومتی با ریسک همراه است.

تحلیل تکنیکال وتجارت


تحلیل تکنیکال وتجارت | 9 فروردین 1403

نماد وتجارت در شش ماه گذشته در روند نزولی قرار داشته و هنوز با وجود نشانه‌هایی از ضعف، این روند ادامه دارد. مقاومت‌های 159 و 169 تومان می‌توانند مانع از رشد قیمتی در کوتاه‌مدت شوند و حمایت‌های 135 و 145 تومان می‌توانند از افت بیشتر قیمت جلوگیری کنند.

سرمایه‌گذاران قبل از ورود به معامله، تحلیل دقیق و بررسی اخبار و تحولات مربوط به بانک تجارت و صنعت بانکی را انجام دهند.

تحلیل تکنیکال وتجارت


تحلیل تکنیکال وتجارت | 13 بهمن 1402

بانک تجارت که با نماد بورسی “وتجارت” شناخته شده، از ابتدای دی ماه، دوره‌ای افت قیمتی را تجربه کرده است. این سهم در بزنگاه فعلی، تقریباً 15 درصد از ارزش خود را از دست داده و به نظر می‌رسد که این افت همچنان ادامه‌دار باشد.

بر اساس تحلیل تکنیکال وتجارت، احتمال پایان یافتن این روند نزولی در محدوده‌ی حمایتی 186 تا 200 تومان وجود دارد. اگر روند نزولی متوقف شود و “وتجارت” مسیر صعودی را در پیش گیرد، قیمت‌های 222 و 235 تومان به عنوان سطوح مقاومتی مهم عمل خواهند کرد.

پیشنهاد می‌گردد که علاقه‌مندان به خرید این سهم، پیش از اقدام، شاهد تثبیت قیمت و بازگشت ثبات نسبی به بازار “وتجارت” باشند تا یک تصمیم مالی محتاطانه و مدبرانه اتخاذ کنند.

تحلیل تکنیکال وتجارت


تحلیل تکنیکال وتجارت | 30 مهر 1402

وتجارت جزو معدود نمادهایی است که در یکسال اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده و با توجه به تصویر در کانال صعودی ترسیم شده قرار دارد.

شرایط فعلی این نماد بسیار مطلوب بوده؛ چراکه نماد در محدوده حمایتی کف کانال صعودی قرار گرفته است.

با توجه به تحلیل های صورت گرفته 210 تومان و 190 تومان مهمترین محدوده حمایتی نماد است.

همچنین 300 و 350 تومان نیز محدوده های مقاومتی مهم نماد وتجارت در ماه های آتی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال وتجارت

تحلیل تکنیکال وتجارت | 31 شهریور 1402

نماد وتجارت از آبان ماه سال گذشته توانست یک سود 160 درصدی را به سهامداران خود بازگرداند. این نماد همچنان در یک روند صعودی قوی قرار دارد و احتمال سودآوری در ماه‌های آتی بسیار بالاست. با توجه به استراحت قیمتی اخیر نماد، این نماد پتانسیل سودآوری بسیار بالا را داراست.

با توجه به تحلیل تکنیکال وتجارت، قیمت‌های 210 و 235 تومان به عنوان سطوح حمایتی برای این نماد مطرح می‌شوند و همچنین قیمت‌های 300 و 350 تومان نیز به عنوان سطوح مقاومتی برای نماد وتجارت پیش‌بینی می‌شود.

تحلیل تکنیکال وتجارت


تحلیل تکنیکال وتجارت | 18 مرداد 1402

نماد وتجارت در روند صعودی قرار گرفته و در حال معامله است. از نظر تحلیل تکنیکال، ما شاهد واکنش این نماد به محدوده مقاومتی سقف کانال بودیم. در این اصلاح قیمتی، نماد وتجارت حدود 30 درصد از ارزش خود را از دست داده است. اما در حال حاضر، نماد وتجارت به محدوده حمایتی کف کانال رسیده است که می‌تواند خبر خوبی برای سهامداران وتجارت باشد.

براساس تحلیل‌های انجام شده، 210 و سپس 190 تومان به عنوان محدوده‌های احتمالی حمایتی مد‌نظر قرار می‌گیرند. همچنین، 265 و 340 تومان نیز ناحیه مقاومتی برای نماد وتجارت خواهد بود.

تحلیل تکنیکال وتجارت


 

تحلیل تکنیکال وتجارت | 24 تیر 1402

نماد وتجارت از آبان ماه سال گذشته تاکنون در یک روند صعودی مستمر قرار داشته که این رشد، سود 160 درصدی را برای سهامداران این نماد به ارمغان آورده است.

این روند مثبت همچنان ادامه خواهد یافت و استراحت قیمتی در طول ماه‌های اخیر، به منظور حفظ پایداری و آماده سازی برای ادامه روند صعودی به حساب می‌آید.

در آینده نیز باید توجه داشت که نواحی 230 و 210 تومان محدوده حمایتی قوی برای نماد وتجارت خواهد بود و احتمال بازگشت قیمت از این نواحی زیاد است.

همچنین، نواحی 290 و 330 تومان به عنوان اهداف قیمتی برای این نماد در نظر گرفته شده است.

تحلیل تکنیکال وتجارت


بیشتر بخوانید: تحلیل بنیادی یا تحلیل تکنیکال؛ کدام بهتر است؟


تحلیل تکنیکال وتجارت | 28 آذر 1401

وتجارت در بلند مدتی داخل روند نزولی معامله می شود.

180 تومان سقف کانال و مقاومت معتبر نماد خواهد بود.

حمایت وتجارت نیز در محدوده 120 تومان خواهد بود.

تحلیل تکنیکال وتجارت

در تحلیل تکنیکال وتجارت، وتجارت در کوتاه مدت صعودی است.

180 و 135 تومان به ترتیب محدوده مقاومتی و حمایتی این نماد در کوتاه مدتی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال وتجارت

 


تحلیل تکنیکال وتجارت | 8 آبان 1401

وتجارت در بلندمدت با روند نزولی معامله می شود.

محدوده قیمتی 230 تومان مقاومت و کف کانال نیز حمایت معتبر این نماد خواهد بود.

تحلیل تکنیکال وتجارت

 

وتجارت در کوتاه مدتی نیز نزولی است.

180 تومان سقف کانال و محدوده مقاومتی این نماد خواهد بود.

همچنین کف کانال رسم شده حمایت معتبر وتجارت است.

تحلیل تکنیکال وتجارت

 


تحلیل تکنیکال وتجارت 18 مرداد 1401

وتجارت در نمودار بلندمدتی داخل کانال نزولی معامله می‌شود.

اولین محدوده حمایتی، کف کانال ترسیم شده خواهد بود و 230 تومان نیز مقاومت معتبر بلند مدتی به حساب می‌آید.

تحلیل تکنیکال وتجارت

روند وتجارت در نمودار کوتاه مدتی نیز نزولی است و توصیه می‌‎شود تا زمان به ثبات رسیدن قیمت در خرید این نماد تعجیل صورت نگیرد.

در تحلیل تکنیکال وتجارت، 135 تومان حمایت ناپایدار کوتاه مدتی و 160 تومان نیز اولین محدوده مقاومتی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال وتجارت


تحلیل تکنیکال وتجارت

وتجارت در روند بلند مدتی به ناحیه مهم مقاومتی در سقف کانال نزولی رسیده است.

و در صورت عبور از این سد قیمتی، مقاومت بعدی آن حوالی 300 تومان خواهد بود. در غیر این صورت روند نزولی ادامه می یابد و ناحیه 165 تومان اولین حمایت سهم به شمار می رود.

تحلیل تکنیکال وتجارت

روند کوتاه وتجارت صعودی است و معاملات روزهای آینده مشخص خواهد کرد که سهم با شکست مقاومت 230 تومان به سمت هدف 300 تومان شتاب بر میدارد و یا ناحیه مقاومتی باعث افت سهم تا اولین حمایت خود در قیمت 175 تومان خواهد شد.

تحلیل تکنیکال وتجارت

 


تحلیل تکنیکال وتجارت

وتجارت در روند بلند مدتی نزولی بین نواحی 210 و 160 تومان و در یک روند کوچک خنثی در حال معامله است.

از دست رفتن سطح 160 تومان می تواند باعث ادامه روند نزولی شود.

تحلیل تکنیکال وتجارت

 

در روند کوتاه مدتی نیز شاهد نزدیک شدن وتجارت به نواحی مقاومتی210 تومان هستیم.

روند کوتاه مدتی وتجارت خنثی است.

تحلیل تکنیکال وتجارت

جهت مشاهده تحلیل تکنیکال نمادهای بورس به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

تحلیلگر تکنیکال – محمد رحیمی

تحلیل تکنیکال نماد وتجارت

نماد “وتجارت” متعلق به بانک تجارت، یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین بانک‌های ایران است. این بانک نقش مهمی در بازار مالی ایران دارد و با ارائه خدمات متنوع بانکی به مشتریان خود، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این صفحه به تحلیل تکنیکال نماد وتجارت پرداخته‌ایم که می‌تواند به سرمایه‌گذاران در تصمیم‌گیری‌های بهتر کمک کند.

تحلیل بنیادی نماد وتجارت

بانک تجارت در سال 1358 با ادغام 11 بانک خصوصی تأسیس شد و از آن زمان تاکنون به عنوان یکی از بزرگترین بانک‌های تجاری ایران فعالیت می‌کند. این بانک با داشتن شعب گسترده در سراسر کشور و ارائه خدمات متنوع بانکی از جمله تسهیلات، سپرده‌گذاری، خدمات ارزی و اعتباری، نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

وتجارت دارای 336 میلیارد سهم و سهام شناور 35 درصدی است. نسبت P/E این نماد 2.3 است که نشان‌دهنده جذابیت سرمایه‌گذاری بالای آن نسبت به میانگین صنعت بانکی است. سود هر سهم (EPS) شرکت 501 ریال است. درآمد عملیاتی بانک تجارت در سال مالی گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

بانک تجارت دارای پرتفوی متنوعی از سرمایه‌گذاری‌های بورسی و غیربورسی است. این پرتفوی شامل سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بزرگ و استراتژیک در صنایع مختلف از جمله پتروشیمی، خودروسازی، و فناوری اطلاعات است که می‌تواند به تثبیت درآمدها و کاهش ریسک‌های مالی بانک کمک کند.

 

نویسنده:

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نیلی

کیش اینوکس

بانک توسعه تعاون

کارگزاری بانک سپه

کارگزاری بانک صادرات

ملل

پراپ تریدینگ