تلگرام شهر بورس

تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۷
کد خبر : 132104

پیش‌ فروش سؤالات امتحان نهایی 115 تتر!

پیش‌ فروش سؤالات امتحان نهایی 115 تتر!
هزینه خرید سؤالات امتحان نهایی را می توانید با رمز ارز تتر هم پرداخت کنید!این شیوه ای جدید برای پیش فروش سوالات امتحان نهایی دانش آموزان می باشد.

به گزارش شهر بورس، خرید و فروش سؤالات امتحان نهایی به صورت پرداخت ارز دیجیتال در کانال های فروش راه اندازی شده است.

برخی کانال‌های فروش سؤالات امتحان نهایی، هزینه را به صورت ارز دیجیتال دریافت می‌کنند که هزینه هر درس پایه‌های دهم و یازدهم مبلغ ۲.۵ میلیون تومان معادل ۴۲ تتر و برای پایه دوازدهم نیز ۳ میلیون تومان معادل ۵۰ تتر است.

امتحانات نهایی خرداد دانش‌آموزان قرار بود ۳۰ اردیبهشت آغاز شود اما مشکلات فنی در صدور کارت‌های امتحانی و بعد هم حادثه تلخ بالگرد رئیس‌جمهور و هیأت همراه ایشان، موجب شد که امتحانات به تعویق بیفتد و در نهایت از ۵ خرداد آغاز شود.

هنوز امتحانات شروع نشده بود که تبلیغات کانال‌های مختلف فروش سؤالات امتحانی شروع شد و جالب اینکه برخی از این کانال‌ها بیش از ۱۰۰ هزار عضو دارد و مدعی هستند که دسترسی به سؤالات امتحان نهایی دارند.

سؤالات نیز به دو مدل به داوطلبان ارائه می‌شود؛ اول اینکه شب قبل از امتحان و دوم روز امتحان در اختیار افراد پرداخت کننده پول قرار می‌گیرد. یکی از این کانال‌ها هزینه پیش‌فروش سؤالات تمام دروس را ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است. هزینه هر درس نیز ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

برخی کانا‌ل‌ها نیز هزینه را به صورت ارز دیجیتال در مقابل ارائه سؤالات امتحان نهایی و پاسخ آنها دریافت می‌کنند که هزینه پایه‌های دهم و یازدهم مبلغ ۲.۵ میلیون تومان معادل ۴۲ تتر و برای پایه دوازدهم نیز ۳ میلیون تومان معادل ۵۰ تتر است.


بیشتر بخوانید:برنامه جدید امتحانات نهایی دانش‌آموزان اعلام شد


همه کانال‌ها می‌گویند: دیگران، فیک هستند

در بررسی تمام این کانال‌ها، آنها در پیام‌های متعددی به دانش‌آموزان و داوطلبان می‌گویند که کانال‌های دیگر فیک هستند و فقط کانال آنها فروشنده معتبر است.

برخی از این کانال‌ها با ارسال تصاویری از چت‌های دانش‌آموزان و داوطلبان خرید کننده مبنی بر اینکه از آنها راضی هستند، اینگونه القا می‌کنند که همه خریداران از سؤالات پخش شده راضی هستند.

نکته حائز اهمیت این است که این کانال‌ها بدون هیچ دغدغه‌ای تا پایان امتحانات دانش‌آموزان فعال هستند و به تبلیغات و فعالیت می‌پردازند.

انتشار سؤالات امتحان نهایی ۱۱ دقیقه بعد از شروع آزمون

این کانال‌ها با تبلیغات مختلف مبنی بر  اینکه تعداد فروش سؤالات محدود است یا اینکه قیمت در لحظات اخر افزایش چشمگیر دارد، داوطلبان و دانش‌آموزان را به خرید ترغیب می‌کنند.

برخی از این کانال‌ها، به فاصله اندکی از شروع امتحانات نهایی، بخشی از سؤالات و پاسخ‌ها را در کانال خود قرار می‌دهند و مدعی می‌شوند که تمام سؤالات و پاسخ‌ها را برای خریداران ارسال کرده‌اند اما اینکه انتشار پاسخ‌ها بعد از شروع آزمون، چه سودی برای خریداران دارد، بماند!

یکی از کانال‌ها در فاصله ۱۱ دقیقه بعد از شروع آزمون، بخشی از سؤالات را در کانال خود قرار داد و این در حالیست که مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش عنوان می‌کند سؤالات نیم ساعت بعد از شروع آزمون، روی سایت قرار می‌گیرد!

آموزش و پرورش: فریب این کانال‌ها را نخورید

محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: این کانال‌ها به هیچ سؤال امتحانی قبل از شروع آزمون دسترسی ندارند و تا آنجا که بررسی کردیم شب قبل از امتحان یا جزوه یا نمونه سؤال می‌دهند گاهی نیز هیچ فایلی برای داوطلبان نمی‌فرستند.

وی ادامه داد: انتشار سؤالات آزمون بعد از شروع امتحان، چه سودی به حال داوطلبان دارد. دانش‌آموزان و داوطلبان فریب این کانال‌ها را نخورند.

زارعی تصریح کرد: دانش‌آموزان و داوطلبان فقط کتاب درسی را بخوانند و بدانند که سؤالات امتحانی از درون کتاب درسی طرح می‌شود.

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نیلی

بانک توسعه تعاون

کارگزاری بانک سپه

کارگزاری بانک صادرات

ملل

پراپ تریدینگ