تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
کد خبر : 45742

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس:

وزارت اقتصاد ساز و کار انتشار اوراق را اصلاح کند

وزارت اقتصاد ساز و کار انتشار اوراق را اصلاح کند

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: خواهشی که از وزارت اقتصاد داریم، این است که ساز و کار انتشار اوراق اصلاح و بازارگردان به آن اضافه شود.

به گزارش شهر بورس، میثم فدایی در همایش روش‌های نوین تامین مالی از طریق بازار سرمایه، اظهار داشت: بازار سرمایه می‌تواند یک سری از سیاست‌ها از جمله انتشار اوراق را تعیین کند. مهم‌ترین آسیب اسناد خزانه اسلامی، انتشار آنها بدون رکن بازارگردان است.

وی افزود: مشکلی که بازار سرمایه با آن مواجه شده، سیگنالی است که اسناد خزانه اسلامی می‌دهد. خواهشی که از وزارت اقتصاد داریم، این است که ساز و کار انتشار اوراق اصلاح و بازارگردان به آن اضافه شود.

بیشتر بخوانید:ارز ۴۲۰۰ تومانی و قیمت گذاری دستوری طرفداران زیادی دارد

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس یادآور شد: امروز عرضه اوراق بدهی داشتیم که موفقیت‌آمیز نبود. بار دیگر از وزارت اقتصاد خواهش می‌کنم که انتشار اوراق متناسب با استداردهای جهانی، با ارکان درست و تناسب با عرضه و تقاضا اتفاق بیفتد.

فدایی با اشاره به حجم انتشار اوراق خزانه در بازار سرمایه، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری، حجم معاملات بازار بدهی هزار و ۴۶۳ همت بوده که هزار و ۳۷۳ همت آن را معاملات عمده تشکیل می‌دهد که این موضوع نشان دهنده انجام حجم زیادی از معاملات میان بازیگران بزرگ است. معاملات بلوکی ۲۷ همت بوده و ۴ همت نیز حجم معاملات بورس است که رقم بسیار پایینی به حساب می‌آید.

آخرین اخبار اقتصادی را در اینستاگرام شهر بورس بخوانید

محل تبلیغات شما !محل تبلیغات شما