فارابی پاداش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۵
کد خبر : 92944

نمره شرکت کنندگان آزمون های بازار سرمایه به کیفیت برگزاری

نمره شرکت کنندگان آزمون های بازار سرمایه به کیفیت برگزاری
نمره شرکت کنندگان آزمون های بازار سرمایه به کیفیت برگزاری این آزمون نتایج جالبی را نشان می‌دهد؛ در این نظرسنجی 394 نفر شرکت کرده‌اند.

به گزارش شهر بورس و به نقل از روابط عمومی شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس، مرکز افکارسنجی سرمایه در مرداد 1402 نظرسنجی از 394 شرکت‌کننده آزمون‌های گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه در فصل بهار 1402 انجام داد.

در این نظرسنجی 70.1 درصد شرکت‌کننده مرد و 29.9 درصد شرکت‌کننده زن با 28.9 درصد تحصیلات در مقطع کارشناسی، 64 درصد کارشناسی ارشد و 7.1 درصد تحصیلات در مقطع دکتری مورد پرسش قرار گرفتند.

بانک آینده

حدود 30 درصد از شرکت‌کنندگان محصل یا فارغ‌التحصیل رشته مدیریت مالی بودند. رشته حسابداری نیز با 17.3، اقتصاد با 11.4 و مدیریت با 8.1 درصد در رتبه‌های دوم تا چهارم بیشترین رشته‌های متقاضی برای دریافت گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه جای گرفتند.

انگیزه شرکت‌کنندگان در آزمون چه بود؟

حدود 44 درصد از پاسخگویان ارتقا شغلی را مهم ترین دلیل برای شرکت در آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه عنوان کردند.

پیدا کردن یک شغل مناسب و گرفتن مدرک نیز به ترتیب با 25.1 و 17.5 درصد در اولویت‌های بعدی شرکت‌کنندگان در آزمون‌ها بود.

ارزیابی میزان مطابقت سوالات با سرفصل‌ها

حدود 42 درصد از پاسخگویان مطابقت سوالات آزمون‌های گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه با سرفصل‌ها را زیاد و خیلی زیاد دانسته و 31.7 درصد نیز میزان تطابق را “تا حدودی” ارزیابی کردند.

تناسب بالای زمان برگزاری آزمون با تعداد و کیفیت سوالات

67 درصد از پاسخگویان نیز تناسب میان مدت زمان برگزاری آزمون با کیفیت و تعداد سوالات را به میزان “زیاد” و “خیلی زیاد” بیان کرده و 19.5 درصد این تناسب را “تا حدی” اعلام کردند.

سامانه جدید آزمون‌ها، رضایت داوطلبان را جلب کرد

حدود 71 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، میزان رضایت خود از سامانه جدید آزمون‌های شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس به آدرس test.semedco.ir را خیلی زیاد و زیاد عنوان کردند.

رضایت 90 درصدی از سامانه اجرای آزمون

سامانه اجرای آزمون نیز با کسب 90.4 درصد از رضایت شرکت‌کنندگان در حد “خوب” و “خیلی خوب” مورد رضایت حداکثری داوطلبان شرکت در آزمون گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه قرار گرفت.

فارابی

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها