فارابی پاداش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۴
کد خبر : 95515

نمایشگاه رینوتکس مبتنی بر نیازهای روز برگزار می‌شود

نمایشگاه رینوتکس مبتنی بر نیازهای روز برگزار می‌شود
استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر کاربردی بودن نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، موسوم به رینوتکس گفت: این نمایشگاه از سال گذشته رویکردی کاربردی و مبتنی بر نیازهای روز را دنبال می‌کند.

به گزارش شهر بورس، نشست هماهنگی یازدهمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی و رونمایی از پوستر این رویداد با حضور استانداران آذربایجان شرقی و مسئولان ارشد استانی برگزار شد.

عابدین خرم در این نشست گفت: افزایش سهم بخش خصوصی، شاه‌کلید برگزاری هر چه موفق‌تر نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، موسوم به رینوتکس ۲۰۲۳ است و ازاین‌رو بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تأکید می‌کنیم و امسال سهم بخش خصوصی بیشتر از گذشته است.

بانک تجارت

وی اضافه کرد: حوزه نوآوری و فناوری در هر دو بخش خصوصی و دولتی جایگاه تولید ثروت هستند و رهبر معظم انقلاب نیز با این نگاه در دو دهه اخیر بارها بر لزوم حمایت از نخبگان و نوآوران و شتاب گرفتن قطار این بخش تأکید داشته‌اند.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: از همین رونیز نخبگان ایرانی با حرکت جهادی در بخش‌های مختلف نوآورانه برای کشورمان افتخارآفرین بوده و آذربایجان شرقی نیز با پیشینه طولانی در حوزه علم و دانش، پرافتخار بوده و وظیفه ما است که نگذاریم این چراغ پرنور رو به ضعف بگذارد.

خرّم گفت: روسای دانشگاه‌ها نیز باید با درک این واقعیت و موقعیت، به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام کنند که در حوزه نوآوری و فناوری نه‌تنها از دیگر استان‌ها عقب نمانیم، بلکه خدمت فرا منطقه‌ای نیز بدهیم.


بیشتر بخوانید:هیئت مدیره همراه معرفی شد


وی با تشکر از تلاش‌های گذشتگان در بنیان‌گذاری نمایشگاه ربع رشیدی گفت: از سال ۱۴۰۱ تصمیم گرفتیم که در اهداف و برنامه‌های برگزاری نمایشگاه تجدیدنظر اساسی کنیم و مأموریت جدیدی مبتنی بر نیازهای روز برای آن تعریف کنیم چنانچه پارسال نمایشگاه ربع رشیدی وضعیت خوبی داشت و روح جدیدی در کالبد آن دمیده شد که نمود بیرونی آن پذیرفته‌شدن نمایشگاه توسط وزارت علوم و معاون علمی ریاست‌جمهوری است.

استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: این نمایشگاه محلی برای پرش و جهش نوآوران و فناوران از طریق معرفی آنان و محصولاتشان به بازار و بازاریابی محصولاتشان باشد و دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها، مراکز علمی و وزارت دفاع باید توجه جدی به برگزاری نمایشگاه داشته باشند، ضمن اینکه بعد ملی نمایشگاه نیز هرسال برجسته‌تر شود.

وی ادامه داد: سازمان برنامه‌وبودجه و پارک علم و فناوری استان همه تلاششان را بکنند که یک ردیف بودجه ملی برای تثبیت و رشد نمایشگاه ربع رشیدی ایجاد شود و نیز امیدوارم این نمایشگاه مرکزی برای تجاری‌سازی محصولات و تولیدات فناوران و نوآوران کل ایران اسلامی باشد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش رسانه‌ها در انعکاس این رخداد و جلب همکاری متخصصان تصریح کرد: اصحاب رسانه از ارکان اصلی شکوفایی هرساله نمایشگاه ربع رشیدی هستند و امسال نیز باید از نقش مؤثر رسانه‌ها در این رخداد بزرگ استفاده شود.

فلاح مشاور عالی استاندار در حوزه فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان نیز در این جلسه با اشاره به کلیات برگزاری یازدهمین نمایشگاه رینوتکس گفت: این نمایشگاه به‌عنوان یکی از رویدادهای مهم کشور با تکیه‌بر تجارب 10 سال فعالیت امسال با رویکردی مبتنی بر افزایش سهم بخش خصوصی برگزار می‌شود و بیش از 60 درصد متعلق به بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه این رخداد در راستای ارائه خدمات به نوآوران و فناوران و با استفاده از پتانسیل‌های زیست‌بوم نوآوری و فناوری در سطوح منطقه‌ای، ملی و فراملی عمل می‌کند، تأکید کرد: در این راستا دستگاه‌های اجرایی استان می‌توانند از ظرفیت این نمایشگاه برای ارتقای عملکردی خود و بهره‌گیری از تکنولوژیهای جدید استفاده کنند و برای هر دستگاه نیز فضای لازم در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه درصدد است که اثرگذاری خود را در عرصه ایده‌های نوآورانه، خدمات و محصولات فناورانه و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در سطح ملی افزایش دهد و ازاین‌رو همکاری همه دستگاه‌ها الزامی است.

همچنین رضا کریملو مدیرعامل سازمان منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی نیز در این جلسه با اشاره به اهداف رینوتکس گفت: جذب و پرورش ایده‌های نوآورانه کاربردی، ایجاد بستری مناسب برای شبکه‌سازی میان فناوران و بازیگران زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور، کمک به تجاری-سازی فناوری و شناسایی و حمایت از فناوری‌های برتر کشور و کمک به برندسازی آن‌ها از اهداف این رخداد است.

وی شناسایی نیازهای فناورانه صنایع کشور و تلاش برای ارتقای فناوری آن‌ها را از مهم‌ترین اهداف این نمایشگاه برشمرد و گفت: استفاده از تمام ظرفیت‌های استانی و ملی سازمان برای جذب حمایت‌های مادی و معنوی از رینوتکس از انتظاراتی است که از مدیران استانی برای برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه داریم.نمایشگاه رینوتکس مبتنی بر نیازهای روز برگزار می‌شود

فارابی

برچسب ها :

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هفده − هشت =