فارابی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آبان ۱۴۰۲ - ۴:۴۹
کد خبر : 97460

میزان پرداخت حق بیمه برای دهک های مختلف درآمدی اعلام شد

میزان پرداخت حق بیمه برای دهک های مختلف درآمدی اعلام شد
مهدی رضایی معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از میزان پرداخت حق بیمه برای دهک‌های مختلف درآمدی خبر داد.

به گزارش شهر بورس، دکتر مهدی رضایی معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از میزان پرداخت حق بیمه برای دهک‌های مختلف درآمدی خبر داد و از هزینه‌کرد بیش از ۳۷۵ میلیارد تومانی بیمه سلامت برای درمان ناباروری در شش ماه اول امسال خبر داد.

دکتر مهدی رضایی درباره پوشش بیمه سلامت در دولت سیزدهم گفت: برای ایجاد عدالت در سلامت پوشش جمعیتی بیمه یکی از گام‌های نخست دراین زمینه محسوب می‌شود و خوشبختانه سازمان بیمه سلامت طی ۳ سال اخیر قدم‌های خوبی برای ایجاد فراگیری پوشش بیمه‌ای برداشته است.

بانک آینده

بیمه رایگان سلامت برای بیش از ۲۰ میلیون روستایی

وی افزود: در همین راستا درحال‌حاضر بیش از ۲۰ میلیون روستایی تحت پوشش بیمه رایگان بیمه سلامت هستند؛ ضمن اینکه ۱۷ میلیون نفر جمعیت شهری شاغل غیر رسمی نیز تحت نام بیمه همگانی سلامت شناخته شدند که طی سال‌های اخیر با توجه به سیاست‌ها و اولویت دولت‌ها پوشش بیمه‌ای آنها تغییر کرده است.

۴۵میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران افزود: حدود ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند. در سال گذشته طبق مصوبه مجلس ۶ میلیون نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند که از این تعداد ۳ میلیون نفر بیمه شده جدید محسوب می‌شوند. همچنین با تمهیدات قانونی، دهک‌های رایگان از دهک‌های اول تا سوم به ۵ دهک یعنی بالغ بر ۱۲ میلیون نفر دیگر نیز تحت پوشش بیمه رایگان قرارگرفتند.

وی تاکید کرد: دهک ۶ تا ۱۰ نیز شامل تخفیفات بیمه‌ای شدند. بنابراین در مجموع پنج دهک اول جامعه به طور کامل و رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند. برای دهک‌های بالاتر نیز تخفیف حق بیمه در نظر گرفته شده است، بنابراین در مجموع ۹۰ درصد هزینه‌های درمانی در بخش بستری و ۷۰ درصد هزینه‌ها در حوزه سرپایی در مراکز دولتی دانشگاهی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.


جزئیات جدید درباره بیمه کارگران اعلام شد


رضایی افزود: بر همین اساس میزان پرداختی دهک ششم از ۳۰ درصد به ۲۰ درصد، پرداختی دهک هفتم از ۴۰ درصد به ۳۰ درصد و پرداختی دهک هشتم از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد و پرداختی دهک نهم از ۸۰ درصد به ۵۰ درصد کاهش یافت و در مجموع هم براساس رصدهای صورت گرفته و برآوردها، جمعیت قابل قبولی از کشور تحت پوشش بیمه هستند.

پوشش بیمه‌ای ۶۳ قلم داروی تخصصی درمان ناباروری

رضایی با بیان اینکه در خدمات درمان ناباروری نیز قدم‌های خوبی برداشته شده است، گفت: در این زمینه بیش از ۶۳ قلم داروی تخصصی، ۲۸ قلم لوازم و تجهیزات پزشکی، ۵۶ قلم آزمایشات تخصصی، ۷ خدمت تصویربرداری و بیش از ۲۰ کد خدمت جراحی با تعرفه دولتی در مراکز دولتی و در سایر مالکیت‌ها با تعرفه عمومی غیردولتی تحت پوشش بیمه است.

هزینه‌ بیش از ۳۷۵ میلیارد تومانی بیمه سلامت برای درمان ناباروری در ۶ ماه اول امسال

وی گفت: در مجموع در شش ماه نخست امسال بیش از ۳۷۵ میلیارد تومان درحوزه درمان ناباروری از سوی سازمان بیمه سلامت هزینه شده است.

منبع: نبض بازار

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

چهارده + 11 =