تلگرام شهر بورس

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۹
کد خبر : 138766

شهر بورس گزارش می‌دهد؛

مطالبه شهروندان از مسعود پزشکیان؛ در انتخاب اعضای کابینه شفاف‌سازی کن!

مطالبه شهروندان از مسعود پزشکیان؛ در انتخاب اعضای کابینه شفاف‌سازی کن!
کارزاری جهت مطالبه شفافیت در انتخاب وزرا و همکاران رئیس‌جمهور جدید کشورمان تشکیل شده و امضاکنندگان آن خواستار یک گزارش کامل درباره این موضوع مهم هستند.

به گزارش شهر بورس، مسعود پزشکیان از صبح شنبه کار خود را به عنوان رئیس جمهور منتخب آغاز کرده است. از همان روزهای تبلیغات، بحث کابینه یکی از مهم‌ترین بحث‌های پیرامون پزشکیان بود.

با انتخاب او به عنوان رئیس جمهور، حالا انتخاب اعضای کابینه دولت چهاردهم بیش از پیش اوج گرفته است. طی این روزها نیز لیست‌های مختلفی به عنوان اعضای کابینه دولت مسعود پزشکیان منتشر شده که البته هیچ‌کدام از آنها تایید نشده است.

در شرایطی که هنوز زمان تنفیذ حکم ریاست جمهوری مسعود پزشکیان به طور دقیق اعلام نشده است، حالا گزینه‌های مختلفی روی میز او برای انتخاب به عنوان اعضای هیات دولت هستند. طی روزهای گذشته نیز قطعاً رایزنی‌های فراوانی جهت انتخاب اعضای کابینه انجام گرفته شده است.

در چنین شرایطی، برخی از شهروندان با ایجاد کارزاری، خواستار شفافیت در انتخاب وزرا و همکاران رئیس‌جمهور جدید شده‌اند. بر اساس این کارزار، شهروندان از رئیس جمهور منتخب خواستار شفاف‌سازی فرآیند و رویهٔ انتخاب وزرا و همکاران، جلب مشارکت انجمن‌ها و نهادهای علمی و تخصصی و مدنی و سیاسی، افزایش سهم زنان و جوانان توانا، و ضمانت شهرت به سلامت در همهٔ اعضای کابینه هستند.

خبر مرتبط
تنها راهکار مسعود پزشکیان برای مقابله با افراط گرایی
تنها راهکار مسعود پزشکیان برای مقابله با افراط گرایی

در حالی که افراطیون از هم‌اکنون تلاش‌های خود را برای ناکامی رئیس‌جمهور آغاز کرده‌اند، مسعود پزشکیان با تاکید بر کاهش کینه‌ها و نفرت‌ها، به دنبال برقراری فضای آرامش و ثبات در کشور است.

در متن این کارزار آمده است:

«جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان

رئیس‌جمهور محترم

موضوع: کارزار مطالبه شفافیت در انتخاب وزرا و همکاران رئیس‌جمهور

سلام و احترام؛

ما ایرانیان دهه‌ها از انتخاب افراد کم‌صلاحیت، کم‌توان و گاه ناسالم در سمت‌های مهم مملکت ضربه خورده‌ایم. این وطن دیگر توان و تحمل خطاهای نابخشودنی افراد کم‌صلاحیت را ندارد. جنابعالی هم در رقابت‌های انتخاباتی قول داده‌اید باصلاحیت‌ترین‌ها و تواناترین‌ها را به‌کار گیرید.

جناب آقای رئیس‌جمهور، انتخاب شایستگان نمی‌تواند در فرایندهای غیرشفاف، تحت نفوذ لابی‌های پنهانی، و بر اساس شاخص‌هایی صورت گیرد که هیچ‌گاه برای مردم روشن نیست.

جناب آقای پزشکیان، عمده آن‌ها که به شما رأی داده‌اند، در شرایط کم‌فروغ بودن امید به شما روی آورده‌اند تا شاید چراغ کم‌سوی امید را با رویه‌ها و تصمیم‌های درست و دستاوردهای ارزشمند فروزان‌تر کنید.

ما در گام اول از شما می‌خواهیم فرآیند و رویهٔ انتخاب وزرا و همکاران‌تان – اعم از معاونین رئیس‌جمهور و رؤسای سازمان‌های مهم – در هیئت دولت را روشن و شفاف کنید. ما نمی‌خواهیم صرفاً به قول‌های شما اکتفا کنیم و با جدیت مطالبه‌گریم بگویید با چه فرآیندی تضمین می‌کنید که شایسته‌ترین‌ها را برمی‌گزینید.

ما امضاکنندگان این کارزار، از شما مطالبه می‌کنیم که فرایند انتخاب همکاران‌تان را منتشر کنید و در معرض داوری عمومی قرار دهید. در ضمن، خواستار آن هستیم که نشان دهید چگونه به تعهدات خود درخصوص تشکیل دولت ملی توانا و به‌کارگیری باصلاحیت‌ترین‌ها از میان مردان و زنان، اقوام و اقلیت‌ها و جوانانی که به راهبرد و ارزش‌های دولت شما التزام دارند عمل می‌کنید.

جلب مشارکت انجمن‌ها و نهادهای علمی و تخصصی و مدنی و سیاسی در این فرآیند شفاف، افزایش سهم زنان و جوانان توانا و ضمانت شهرت به سلامت در همهٔ اعضای کابینه نیز از مطالبه‌های جدی ما از شما است و اقتضای تحقق حق و عدالت.

با امید
جمعی از شهروندان ایران»

جهت امضای این کارزار و حمایت از آن، اینجا را کلیک کنید.

نویسنده:

برچسب ها :

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نیلی

کیش اینوکس

بانک توسعه تعاون

کارگزاری بانک سپه

کارگزاری بانک صادرات

ملل

پراپ تریدینگ