تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
کد خبر : 11951

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار؛

سهامداران عدالت برای فروش سهام صبور باشند

به گزارش شهر بورس، سیدمحمد جواد فرهانیان چهارشنبه شب در  نشستی در یزد افزود: بازار سرمایه ارزش دارایی مالی مردم را در قبال تورم مصون نگه می دارد. وی با بیان اینکه مردم به واسطه آزادسازی سهام عدالت فضای جدیدی از نگهداری دارایی های خود  را تجربه می کنند، گفت: تا قبل از آزادسازی سهام،

به گزارش شهر بورس، سیدمحمد جواد فرهانیان چهارشنبه شب در  نشستی در یزد افزود: بازار سرمایه ارزش دارایی مالی مردم را در قبال تورم مصون نگه می دارد.

وی با بیان اینکه مردم به واسطه آزادسازی سهام عدالت فضای جدیدی از نگهداری دارایی های خود  را تجربه می کنند، گفت: تا قبل از آزادسازی سهام، مردم با اسم بازار سرمایه آشنایی چندانی نداشتند و طعم سهامداری را نچشیده بودند.

وی داشتن آگاهی و اطلاعات برای ورود به بازار سرمایه را ضروری برشمرد و گفت: دارایی های مالی که به واسطه سهام عدالت در اختیار مردم قرار گرفته است ،طیف وسیعی را شامل می شود حقوقی را برای سهامداران ایجاد کرده است و مردم باید برای دستیابی به حقوق خویش در بازار سرمایه و احراز هویت شوند و اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنند.

فرهانیان دریافت سود سالانه سهام، امکان حضور در مجامع الکترونیکی شرکت و خرید و فروش سهام را از جمله حقوق سهامداران عدالت برشمرد و گفت: دریافت تسهیلات بانکی به پشتوانه سهام عدالت یکی دیگر از حقوق سهامداران است که ساز و کار آن در حال فراهم شدن است.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد فعالیت در بازار سرمایه الکترونیکی است، افزود: سجامی شدن دروازه  ورود به فعالیت های الکترونیکی بازار سرمایه است گرچه این کار می تواند حضوری نیز انجام شود؛ اما توصیه ما با توجه به شیوع کرونا فرایند الکترونیکی است و در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده شد و زیرساخت ها آماده است.

فرهانیان راه اندازی شرکت های سرمایه گذاری در استان یزد را یادآور شد و گفت: انتخاب افراد خبره و آشنا به بازار سرمایه برای مدیریت این شرکت ها می تواند  در کارآیی و افزایش سرمایه موثر باشد.

همچنین علی نمازی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد  شانزدهم دی ماه گفته بود که  ۶۲۰ هزار نفر در استان دارای سهام عدالت هستند که در طرح آزادسازی، ۲۷ درصد مشمولان روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند و مدیریت بقیه سهام به شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان محول شده است.

وی میزان سرمایه شرکت سرمایه گذاری استان یزد را افزون بر شش هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سهام این شرکت متشکل از ۳۶ شرکت اقتصادی بزرگ و معتبر ایران است.

طرح واگذاری سهام عدالت از سال ۸۴ آغاز شده است و بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی دولت موظف شد تا ۴۰ درصد سهام بنگاه های اقتصادی را به ۶ دهک پایین جامعه واگذار کند.

وی گفت: سهام عدالت ۲ دهک پایین تحت پوشش دستگاه های حمایتی با ۵۰ درصد تخفیف ارایه شد که پرداخت آن بر اساس سود آن بود و از سال ۹۵ نیز این سود پرداخت شد و  بر این اساس به خانواده ها تا سقف پنج نفر سهام عدالت تعلق می گرفت .

وی ادامه داد: پس از اردیبهشت ماه با آزادسازی سهام عدالت مشمولان توانستند روش مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کنند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

منبع: اقتصادآنلاین

برچسب ها :

ناموجود
محل تبلیغات شما !محل تبلیغات شما