شهربورس
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
کد خبر : 59517

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس

در بورس اوراق بهادار تهران، ارزش و حجم کل معاملات در هفته منتهی به ۲۷ مهرماه، نسبت به هفته منتهی به ۲۰ مهر افزایشی شد. شاخص هم‌وزن نیز طی هفته یادشده کاهش ۰.۴۴ درصدی را به ثبت رساند.

به گزارش شهر بورس به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بررسی معاملات بازار سهام در هفته منتهی به ۲۷ مهر ۱۴۰۱، حکایت از آن دارد که ارزش کل معاملات این بازار در این هفته نسبت به هفته گذشته با ۱۱.۷۹ درصد افزایش، از ۱۶۲ هزار و ۸۱۸ میلیارد ریال به ۱۸۲ هزار و ۲۲ میلیارد ریال رسید. همچنین، حجم کل معاملات این بازار از ۲۵ میلیارد و ۸۸۵ میلیون سهم در هفته گذشته به ۳۷ میلیارد و ۵۳ میلیون سهم رسید که افزایش ۴۳.۱۵ درصدی را نشان می‌دهد.

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس

وضعیت صعود و نزول بازارها

در هفته یادشده، بازارهای بورس تهران نسبت به هفته گذشته وضعیت صعودی داشتند. این در حالی است تنها بازار بدهی روند نزولی داشته است.

بر این اساس، ارزش معاملات در بازار اول سهام، افزایش ۲۰.۶۴ درصدی را در هفته جاری نسبت به هفته گذشته خود تجربه کرد و از ۳۷ هزار و ۳۷۶ میلیارد ریال به ۴۵ هزار و ۹۲ میلیارد ریال رسید. حجم معاملات این بازار نیز که هفته منتهی به ۲۰ مهر ماه ۸ میلیارد و ۸۶۷ میلیون سهم بود به ۹ هزار و ۱۵۵ میلیارد سهم در هفته گذشته رسید و افزایش ۳.۲۴ درصدی را به ثبت رساند.

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس تهران

روند حرکت بازار دوم سهام در این هفته هماهنگ با بازار اول سهام بود؛ به طوری‌که ارزش معاملات این بازار در هفته منتهی به ۲۷ مهر نسبت به هفته گذشته خود با افزایش ۳۵.۸۴ درصدی از ۳۹ هزار و ۷۲۶ میلیارد ریال به ۵۳ هزار و ۹۶۵ میلیارد ریال رسید. حجم معاملات این بازار نیز با افزایش ۶۴.۱۳ درصدی از ۱۰ میلیارد و ۲۸۰ میلیون سهم به ۱۶ میلیارد و ۸۷۳ میلیون سهم رسید.

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس تهران

ارزش معاملات بازار بدهی با افت ۳۲ درصدی از ۱۷ هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال در هفته گذشته به ۱۲ هزار و ۱۷۸ میلیارد ریال در هفته منتهی به ۲۷ مهر هفته رسید. حجم معاملات بازار بدهی نیز از ۱۳.۹۱ میلیون برگه به ۱۹.۶۶ میلیون برگه رسید که افت ۲۹ درصدی را نشان می‌دهد.


بیشتر بخوانید: برای ورود به بورس مسیر صعب العبوری داشتیم

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس تهران

ارزش معاملات در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۲۰ مهر ماه ۹۱۳ میلیارد ریال بود در هفته منتهی به ۲۷ مهر به یک هزار و ۲۹۲ میلیارد ریال رسید و رشد ۴۱.۴۷ درصدی را تجربه کرد. حجم معاملات در این بازار با افزایش چشمگیر ۲۰۳ درصد، از ۲ میلیارد و ۱۳.۷۱ میلیون قرارداد در هفته قبل به ۶ میلیارد و ۱۱۰.۰۹ میلیون قرارداد در هفته منتهی به ۲۷ مهر ماه رسید.

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس تهران

ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته منتهی به ۲۷ مهرماه در مقایسه با هفته پیش، روندی افزایشی داشتند. ارزش معاملات این بازار از ۶۷ هزار و ۲۲ میلیارد ریال در هفته قبل به ۶۹ هزار و ۴۹۵ میلیارد ریال در هفته یادشده رسید و رشد ۳.۶۹درصدی را تجربه کرد. حجم معاملات در این بازار نیز با رشد ۴.۲۰ درصدی در این هفته نسبت به هفته قبل از ۴ میلیارد و ۷۰۴ میلیون یونیت به ۴ میلیارد و ۹۰۱ میلیون یونیت رسید.

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس تهران

شاخص کل کاهش یافت

بر اساس این گزارش، شاخص کل بورس در هفته منتهی به ۲۷ مهر نسبت به هفته گذشته خود افت ۰.۷۳ درصدی را تجربه کرد و از یک میلیون و ۳۱۹ هزار واحد به یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحد کاهش یافت که افت ۹ هزار و ۶۲۴ واحدی را نشان می دهد.

همچنین، شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز در هفته منتهی به ۲۷ مهر هفته نسبت به هفته قبل کاهش داشت و با ۰.۴۴ درصد کاهش از ۳۸۰ هزار و ۲۷۱ واحد به ۳۸۰ هزار و ۵۹۵ واحد رسید و یک هزار و ۶۷۶ واحد کاهش یووافت.

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس تهران

نویسنده:

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

20 + شش =

نیلی

کارگزاری بانک صادرات

کارگزاری بانک صادرات

پراپ تریدینگ

کمان