تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
کد خبر : 11581

وزیر اقتصاد:

صندوق دارا دوم تا پایان سال عرضه می‌شود

به گزارش پایگاه خبری شهر بورس، فرهاد دژپسند در خصوص عرضه صندوق دارا دوم گفت: کمیته ای با هدف رصد دقیق شرایط و مقتضیات تشکیل شده و زمان دقیق عرضه صندوق دارا دوم و صندوق فولادی‌ها را تعیین می‌کند و اگر شرایط فراهم و زمینه مشارکت عموم و فراگیری عرضه مهیا باشد باقی‌مانده سهام دولت

به گزارش پایگاه خبری شهر بورس، فرهاد دژپسند در خصوص عرضه صندوق دارا دوم گفت: کمیته ای با هدف رصد دقیق شرایط و مقتضیات تشکیل شده و زمان دقیق عرضه صندوق دارا دوم و صندوق فولادی‌ها را تعیین می‌کند و اگر شرایط فراهم و زمینه مشارکت عموم و فراگیری عرضه مهیا باشد باقی‌مانده سهام دولت در سه بانک‌ تا پایان سال جاری عرضه خواهد شد.

وی افزود: در صدد تسریع انتقال مالکیت و مدیریت شرکت‌های دولتی در فهرست واگذاری و باقیمانده سهام دولت در بسیاری از شرکت‌ها به بخش خصوصی و عموم مردم هستیم. تجربه دنیا ثابت کرده بخش خصوصی پیشران توسعه است.

این مقام مسئول ادامه داد: هدف از واگذاری ها انتقال مالکیت و مدیریت بنگاه های دولتی به بخش خصوصی بوده تا با پررنگ شدن نقش این بخش در اقتصاد، حضور دولت به صورت مستقیم کمتر شود.

دژپسند گفت: دولت باید به وظایف حاکمیتی ازجمله سیاستگذاری، تنظیم گری و ریل گذاری به جای تصدی گری بپردازد. چرا که در این صورت کارایی اقتصاد با محور شدن بخش خصوصی در اقتصاد و منحصر شدن کارکرد دولت در سیاست گذاری و نظارت، افزایش می‌یابد.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار بازار سرمایه را در صفحه اینستاگرام شهر بورس بخوانید

بیشتر بخوانید: سیگنال مثبت مجلس برای بورس

برچسب ها :

ناموجود
محل تبلیغات شما !محل تبلیغات شما