تلگرام شهر بورس

تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳
کد خبر : 78514

صنایع پرپتانسیل بازار سرمایه در سال 1402 کدامند؟

صنایع پرپتانسیل بازار سرمایه در سال 1402 کدامند؟
اشکان چهره‌نگار، عضو هیات مدیره سبدگردان نوین‌نگر آسیا در خصوص صنایع پرپتانسیل بازار سرمایه در سال 1402 توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش شهر بورس، یک کارشناس بازارسرمایه با اشاره به اینکه متفیرهای اقتصادی از جمله دلار، تورم و تورم انتظاری کاملا از بازارسرمایه حمایت می‌کنند، خاطرنشان کرد: باتوجه به مورد ذکر شده در روزهای آتی شاهد سقف‌شکنی شاخص کل خواهیم بود اما سناریو سال ۹۹ تکرار نخواهد شد و دلیل آن هم این است که شرایط کنونی با سال ۹۹ بسیار متفاوت است و این روزها آگاهی فعالین بورسی بیشتر شده و عمق بازار نیز افزایش یافته است.

روند این روزهای بورس ملاک عملکرد بازارسرمایه نیست

اشکان چهره‌نگار، عضو هیات مدیره سبدگردان نوین‌نگر آسیا در خصوص روند این روزهای بازارسرمایه گفت: با نگاهی به تاریخ متوجه خواهیم شد که بازارسرمایه همواره در تعطیلات فروردین ماه روند مثبتی داشته و با توجه به این موضوع روند این روزهای بورس را نمی‌توان ملاک عملکرد بازارسرمایه قرار داد.

او در ادامه بیان کرد: در تعطیلات تمامی فعالین بازار حضور ندارند و بر روی متغیرهای اقتصادی نیز نمی‌توانیم حسابی باز کنیم به عنوان مثال شاهد افزایش قیمت دلار از ابتدای سال بودیم اما نمی‌توان پیشبینی کرد که دلار بار دیپر کانال ۵۰ هزار تومان را از دست خواهد داد یا خیر؛ بنابراین باید منتظر ماند تا با شروع هفته کاری و چگونگی رفتار متغیرهای اقتصادی، روند بورس را پیشبینی کرد.


فراموشی خاطره تلخ بورس زمان بر است


شرایط کنونی بورس با سال ۹۹ متفاوت است

وی با اشاره به اینکه متفیرهای اقتصادی از جمله دلار، تورم و تورم انتظاری کاملا از بازارسرمایه حمایت می‌کنند، خاطرنشان کرد: باتوجه به مورد ذکر شده در روزهای آتی شاهد سقف‌شکنی شاخص کل خواهیم بود اما سناریو سال ۹۹ تکرار نخواهد شد و دلیل آن هم این است که شرایط کنونی با سال ۹۹ بسیار متفاوت است و این روزها آگاهی فعالین بورسی بیشتر شده و عمق بازار نیز افزایش یافته است.

چهره‌نگار افزود: از سوی دیگر این روزها بازارهای موازی محل خوبی برای سرمایه‌گذاری هستند بنابراین مانند سال ۹۹ بورس تنها انتخاب سرمایه‌داران نیست.

امسال می‌تواند سال خوبی برای بورس باشد

به عقیده این کارشناس بازارسرمایه امسال می‌تواند سال خوبی برای بورس باشد اما مثبت‌های سال ۹۹ دور از انتظار است و در واقع سال ۹۹ سالی استثنائی بود و بعید است که تکرار آن روزها را ببینیم.

ریسک‌های سیاسی و اجتماعی تنها ریسک بورس

او در خصوص ریسک‌های بازارسرمایه تشریح کرد: تنها ریسکی که این روزها برای بازارسرمایه وجود دارد ریسک سیاسی و اجتماعی است و همانطور که در سال گذشته مشاهده کردیم این موضوع تاثیر زیادی بر روند بازارسرمایه داشت.

صنایع پرپتانسیل بازار سرمایه کدامند؟

وی در بررسی صنایع پرپتانسیل عنوان کرد: شرایط سیاسی کشور ما شرایطی خاص است و این موارد می‌تواند صنایع پرپتانسیل را جابه‌جا کند به عنوان مثال اگر برجام احیا شود صنعت بانکی به دلیل جاماندگی که از دیگر صنایع دارد پتانسیل رشد بالایی داشته و از سویی دیگر با مذاکرات مجدد میان ایران و عربستان قیمت نفت جهانی تغییر خواهد کرد که این مهم تاثیر مستقیمی بر صنعت پالایشگاهی می‌گذارد.

منبع: بیدار بورس

نویسنده:

برچسب ها :

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نیلی

کیش اینوکس

بانک توسعه تعاون

کارگزاری بانک سپه

کارگزاری بانک صادرات

ملل

پراپ تریدینگ