فارابی پاداش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۷
کد خبر : 99307

خسارت بیمه شدگان طرح سهام یار پرداخت شد؛

دلایل موفق بودن طرح سهام یار چه بود؟

دلایل موفق بودن طرح سهام یار چه بود؟
سهام یار برای بیمه سهام سهامداران در نظر گرفته شده و براین اساس سهام های کمتر از ۱۰۰ میلیون بیمه می شود.دلایل موفق بودن طرح سهام یار چه بود؟

به گزارش شهر بورس و به نقل از سنا نیوز، طرح سهام یار طرح موفقی بود و باعث افزایش اعتماد به بورس شد که دلایل آن در ادامه آمده است.

۱.بیش از ۴۰ درصد از سرمایه‌گذاران حاضر در طرح سهام یار، حداقل به مدت یکسال تشویق به عدم فروش و نگهداری سبد سهام خود شدند.

بانک آینده

۲. همین موضوع موجب شد تا در تاریخ اجرای آن، شاهد تغییر روند بازار و رشد شاخص پس از لمس پایین‌ترین مقدار در طول سال ۱۴۰۱ باشیم.

۳.در همین راستا به منظور جلب اعتماد سهامداران، زمینه استفاده از اعتبار و برند صندوق تثبیت بازار سرمایه فراهم و این موضوع با استقبال بیش از نیم میلیون از سهامداران خرد مواجه شد.


بیشتر بخوانید:پیشنهاد افزایش سرمایه دماوند به مجمع


۴.در نهایت به دلیل کسب بازده بیش از ۲۰ درصد توسط اکثریت استفاده کنندگان از این طرح به دلیل رشد بازار ظرف یکسال گذشته، مبلغ ۶۴ میلیارد ریال، به عنوان خسارت به حساب مشارکت کنندگان در طرح  سهامیار پرداخت شد.

۵.از مجموع ۵۰۲,۹۹۱ استفاده کننده از این طرح با مجموع دارایی بالغ بر ۶۸ هزار میلیارد ریال، تعداد ۲۰۴,۵۰۳ نفر پرتفوی خود را از تاریخ ۴ آبان ماه ۱۴۰۲ به مدت یکسال نگهداری و از میان آنها، تعداد ۱۱,۶۸۲ نفر بازده کمتر از ۲۰ درصد کسب کردند که در مجموع مبلغ ۶۴  میلیارد ریال به عنوان خسارت به حساب آنها واریز شد.

دلایل موفق بودن طرح سهام یار چه بود؟

فارابی

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها