تلگرام شهر بورس

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۹:۱۵
کد خبر : 135047

دختر مسعود پزشکیان کیست؟ + بیوگرافی زهرا پزشکیان

دختر مسعود پزشکیان کیست؟ + بیوگرافی زهرا پزشکیان
بیوگرافی زهرا پزشکیان دختر مسعود پزشکیان را در مطلب زیر بخوانید.

به گزارش شهر بورس، زهرا پزشکیان دختر مسعود پزشکیان کاندید چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری دارای مدرک مهندسی شیمی است و در پتروشیمی جم مشغول بکاراست.

زهرا پزشکیان

زهرا پزشکیان دختر مسعود پزشکیان از سر استیضاح علی ربیعی اسمش در رسانه ها توسط محمدرضا پور ابراهیمی مطرح شد و هم اکنون به یکی از سوژه ها برای تخریب مسعود پزشکیان توسط مخالفانش تبدیل شده است .

کارکنان پتروشیمی جم نیز در خصوص حضور دختر پزشکیان گفته اند که او چندین سال است که به عنوان کارشناس در کنار سایر همکاران مشغول بکار است و حتی در دوره ای که یکی از مدیرات عامل پتروشمی بنا داشت برای حکم مدیریت صادر کند او مخالفت کرد و در همین سمت کارشناسی باقی ماند . دختر پزشکیان همچون پدرش مردمی و خاکی است و در میان کارکنان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

دختر پزشکیان کیست؟

و اما در جریان استیضاح وزیر کار مسعود پزشکیان در جواب به این سوال که مباحثی مطرح می‌شود که یکی از نزدیکان شما از طرف آقای ربیعی در جای مشعول به کار شده لذا آقای پزشکیان مانع استیضاح وزیر کار بود، گفت: زندگی بنده بسیار شفاف و وضعیت فرزندان بنده هم مشخص است. در رسانه‌ها درباره دختر بنده مسائلی را به اشتباه مطرح کرده‌بودند. دختر بنده فوق لیسانس شیمی از دانشگاه شریف گرفته است و در شرکت جم مشغول به فعالیت است و تمامی این مسائل هم ربطی به موضوع استیضاح وزیر ندارد که من بخواهم به خاطر آن جلوی استیضاح را بگیرم.

خبر مرتبط
اثر مسعود پزشکیان بر انتخابات آمریکا، فرصتی برای تغییر
اثر مسعود پزشکیان بر انتخابات آمریکا، فرصتی برای تغییر

انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان رئیس‌جمهور جدید ایران می‌تواند نقش مهمی در تغییر مسیر انتخابات آمریکا ایفا کند.

همچنین دکتر مسعود پزشکیان، در شب ۷ بهمن ۹۳ به همراه خانواده اش مهمان برنامه « فیروزه» بود ، از زندگی خصوصی خود و بچه هایش گفت. وزیر اسبق بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در این برنامه از چگونگی ازدواج خود با همسرش گفت: با همسرم هم دانشگاهی و هر دو عضو انجمن اسلامی بودیم، آن زمان فقط دو نفر از دانشجویان دختر در دانشگاه چادری بودند و یکی از آنها همسرم بود. وقتی با انقلاب فرهنگی دانشگاهها تعطیل شد ، از او خواستگاری کردم و خیلی راحت و ساده با مهریه یک جلد قرآن مجید ، یک جلد مفاتیح الجنان و یه شاخه نبات ازدواج کردیم و زندگی دانشجویی خود را ادامه دادیم .

وی با اشاره به کاهش رفت وآمد خانواده ها افزود: وقتی زندگی را ساده بگیریم ، همه چیز ساده می شود . یادم می آید یک شب یکی از دوستان به اتفاق خانواده اش می خواستند به دیدارما بیایند . خانمم امتحان داشت و خیلی نگران بود که تدارکی نگرفته و غذایی آماده نکرده است. به او گفتم تو برو به درست برس و نگران نباش. وقتی مهمانمان آمد به او و همسرش گفتم این اشپزخانه و این هم مواد غذایی ، خودتان غذایی درست کنید و ما را مهمان کنید و همانطور هم شد. ما آن شب به درسمان رسیدیم و مهمانانمان خودشان از خود پذیرایی کردند.

دکتر پزشکیان با اشاره به مرگ زودهنگام همسرش گفت: برای من که یک دختر و دو پسر داشتم ، خیلی سخت بود ادامه زندگی پس از مرگ همسرم ، اما به خاطر بچه ها تصمیم گرفتم تنها بمانم .چون بچه ها ممکن بود راحت با این موضوع کنار نیایند. او در مورد اینکه برای ازدواج فرزندانش چه کرده است، تاکید کرد: برای من ازدواج بچه ها یکی از سخت ترین مشکلاتم بود، بخصوص اینکه مادرشان هم نبود . من فکر می کنم ازدواج باید بر اساس دل انجام شود، ازدواج نه مهریه است ، نه ماشین و نه خانه ، وقتی دو نفر متوجه شدند که می توانند همدیگر را کامل کنند، می توانند با سادگی و عشق کنار هم زندگی کنند و همراه همیشگی هم باشند. مسعود

پزشکیان در خصوص تربیت فرزندان خود گفت: علی رغم کمک‌های خانوادگی در ‌نهایت تربیت فرزندان بر عهده من بود و در این راه ‌نهایت تلاش را داشتم تا فرزندانی صالح تربیت کنم. وی در ادامه افزود: انتخاب من برای ازدواج بر اساس عقاید و روش زندگی همسرم بود که در انجمن اسلامی دانشگاه با این افکار آشنا شده بودم و پس از از دست دادن ایشان نیز تلاش کردم تا فرزندانم را با ایدئولوژی درست و بر اساس موازین اخلاقی تربیت کنم. پزشکیان تحصیل خود را تحول بزرگی برای خود دانست و گفت: من شاگرد خوبی نبودم و تحصیلات اولویت من نبود و جامعه نظر من را عوض کرد تا راه تحصیل را در پیش بگیرم و این امر در جوانان نیز باید موردتوجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نوع زندگی جوانان امروز گفت: در هر ازدواجی باید توجه داشت که هر فرد از یک خانواده و تربیت دیگر در کنار فردی دیگر قرار می‌گیرد و در طول زمان باید این افراد به عنوان یک خانواده جدید با یکدیگر همراه شوند پس بهتر است زندگی را ساده گرفت و در قید و بند مسائل حاشیه‌ای و تکلف در زندگی نبود.سلام نو

زهرا پزشکیان: بعد از ازدواج هم از خانه پدر نرفتم در ادامه این برنامه زهرا پزشکیان دختر مسعود پزشکیان نیز در معرفی این خانواده گفت: یوسف برادر بزرگم در پایان راه دکترای فیزیک است و همسرشان حورا دانشجوی ارشد شیمی است؛ برادر دیگر «مهدی» نیز دانشجوی دکتری رشته برق است وهمسرش فاطمه نیز کارشناسی ارشد حقوق دارد و فرزندشان «محمد حسین» ۳ساله است؛

خود وی نیز ارشد شیمی دارد و همسرش هم کارشناس ارشد مالی دارد. زهرا پزشکیان با اشاره به اینکه شناخت دو خانواده برای ازدواج و نزدیکی فرهنگی از عوامل اصلی یک زندگی مشترک موفق است، در پاسخ به سونیا پوریامین ، مجری برنامه که از او پرسید آیا برایش جهیزیه سنگین و داشتن وسایل جدید خانه مهم بوده است ، گفت: البته ما بعد از ازدواج از پدر جدا نشدیم و همچنان با بابا زندگی می کنیم ، از این لحاظ هیچ وسیله جدیدی خریداری نکردیم و احساس هم نکردیم که باید چنین اتفاقی بیفتد.

دو پسر دکتر پزشکیان و همسرانشان هم در این برنامه حضور داشتند و از سبک زندگی ساده خود با مردم حرف زدند. ۱۱۴ سکه ؛ مهریه ۳ فرزند آقای دکتر مهدی پسر بزرگ با اشاره به اینکه مهریه خواهر و دو عروس دکتر پزشکیان ۱۱۴ سکه است، افزود: خوشبختی فقط بستگی به نگاه ما به زندگی دارد . من صداقت و پشتکار را از ویژگی های پدرم می دانم که به خوشبختی ما نیز کمک کرده است .

«یوسف» پسر مسعود پزشکیان نیز در ادامه این برنامه گفت: عشق و دوست داشتن مقوله مهمی برای زندگی مشترک است ولی برای شروع زندگی بهتر است به عقاید و نوع زندگی افرادنیز توجه کرد همسر یوسف پزشکیان نیز با اشاره به توصیه آیت الله جوادی آملی در زمان عقدشان بیان داشت: ایشان در هنگام عقد نصیحت کردند این پیمان ملکوتی است و در زندگی باید گذشت داشته باشید.

همچنین حضرت امام (ره) هم در ازدواج جوانان به بحث سازش تاکید داشتند که هم زندگی را باهم بسازید و هم باهم سازش داشته باشید بر همین اساس باید گفت زندگی موفق دو کلید دارد اول وقوف زن به همسرداری و بعد از ان مطیع بودن است که محبت می‌آورد و دیگری گذشت است.

مهدی پزشکیان: ویژگی مهم پدرم صداقت اوست

مهدی پزشکیان نیز در برنامه فیروزه از صداقت و پشتکار پدرش در امور زندگی گفت و ادامه داد: مهم‌ترین خصلت و ویژگی پدرم «صداقت» اوست. وی درباره اینکه کدام ویژگی پدر در زندگی وی نیز مورد استفاده بوده گفت: اثرگذارترین منش پدرم پشتکار است و بسیاری از موارد را با تکرار و پشتکار به دست می‌آورد که این موضوع سرمشقی برای من است.

دکتر مسعود پزشکیان متخصص جراحی قلب، هفتم مهر ۱۳۳۳ در شهر مهاباد به دنیا آمد. وی پس از دریافت دیپلم و اتمام دوران سربازی، تصمیم گرفت که پزشک شود. با تلاش و پشتکاری که داشت شروع به درس خواندن شبانه روزی کرد، در ۱۳۵۴ دیپلم طبیعی گرفت و سپس در سال ۱۳۵۵ به عنوان نفر اول در رشته پزشکی شهر تبریز قبول شد.

دکتر پزشکیان دارای مدرک فوق تخصص جراحی قلب از دانشگاه علوم پزشکی ایران است و در سوابق وی ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز، معاونت سلامت وزارت بهداشت و وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به چشم می‌خورد.

منبع: روزنو

نویسنده:

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نیلی

کیش اینوکس

بانک توسعه تعاون

کارگزاری بانک سپه

کارگزاری بانک صادرات

ملل

پراپ تریدینگ