فارابی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۰
کد خبر : 85359

حقوق و مزایای نجومی مدیرعامل بانک سرمایه و معاونین + سند

حقوق و مزایای نجومی مدیرعامل بانک سرمایه و معاونین + سند
بررسی ها نشان می دهد که مدیرعامل بانک سرمایه همراه یکی از اعضای هیئت مدیره و برخی از معاونین حقوق و مزایای نجومی را از این بانک دریافت کردند.

به گزارش شهر بورس به نقل از رصد روز، زیان انباشته بانک سرمایه در آخرین گزارشات مالی به بیش از ۴۸۴ همت رسید و هیچ چیز قابل دفاعی در جدیدترین صورتهای مالی این بانک مشاهده نمی شود. جدا از سایر نقدهای تخصصی که می توان به جدیدترین وضعیت مالی بانک سرمایه داشت موضوع مهمی در خصوص حقوق مزایای نجومی مدیرعامل بانک سرمایه و برخی معاونین و اعضای هیئت مدیره قابل توجه است.

بعد از انتشار فیش ۱۰۵ میلیون تومانی یکی از نمایندگان مجلس مسئله حقوق نجومی که در سنوات گذشته هم شاهد آن بودیم یکبار دیگر مورد توجه اهالی رسانه و فعالان فضای مجازی قرار گرفت. کلیدواژه حقوق و مزایای نجومی هرچند که گاهاً با برخی تبصره ها قانونمند می شود اما شکاف اقتصادی ایجاد شده به واسطه چنین مشی نادرستی با هیچ ماده و تبصره ای پر شدنی نیست و سؤالات زیادی را به ذهن متبادر می کند.

بانک آینده

انتشار فیش حقوق نجومی یک نماینده مجلس


بی سرمایه در صورتهای مالی پرسرمایه در حقوق و مزایای نجومی

زیان انباشته چندساله بانک سرمایه، لیست بدهکارانی که از سالهای دور تاکنون بدهی خود را با بانک سرمایه تسویه نکرده اند و موردهای فراوان دیگری که در گزارشات مالی بانک سرمایه به وضوح قابل مشاهده است این پرسش را ایجاد می کند که در چنین شرایطی دریافت حقوق و مزایای نجومی چه معنایی جز عدم توجه به وضعیت سهامداران و سپرده گذاران دارد؟

حقوق مزایای ناخالص مدیرعامل بانک سرمایه به همراه یکی از اعضای هیئت مدیره این بانک در سال گذشته ۳۲ میلیارد و ۷۶۵ میلیون ریال بود که اگر بنا را به تقسیم مساوی بگذاریم سهم هریک از آنان به به صورت ماهیانه به بیش از ۱۳۶ میلیون تومان می رسد که با توجه به شرایط اورژانسی بانک سرمایه که نیازمند احیای مالی می باشد رقم بسیار قابل توجهیست. این رقم نجومی در شرایطی به مدیرعامل بانک و یکی از اعضای هیئت مدیره پرداخت می شود که سایر بررسی ها حاکی از آنست که میانگین حقوق و مزایای ناخالص چهار تن از معاونین مدیرعامل در بانک سرمایه به صورت ماهیانه ۷۱ میلیون تومان بوده که به ابهامات این بانک دامن می زند.

هرچند که مدیرعامل بانک سرمایه در پاسخ به طرح این موضوع در فضای مجازی به خبرنگار این پایگاه خبری چنین موضوعی را طبق مصوبات مجمع دانست اما باید پرسید آیا این مسئله با توجه به تبعات مالی برای بانک منطقی به نظر می رسد؟

حقوق و مزایای نجومی مدیرعامل بانک سرمایه و معاونین + سند

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پنج − یک =

محمدزاده یکشنبه , 11 تیر 1402 - 8:41

این افراد مجمع ***نمایندگان سرمایه داران*** کیها هستند که به سرمایه خودشون رحم نمی کنند؟؟؟
کی اونها رو انتخاب کردن اون فرد باید مجازات بشه