تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
کد خبر : 4748

رئیس سازمان غذا و دارو:

حداکثر افزایش قیمت دارو ۱۵ درصد است/ تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی به داروهای خاص

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر بورس، محمدرضا شانه‌ساز درباره افزایش قیمت دارو در سال جاری گفت: قیمت دارو نیز مانند سایر کالاهای صنعتی تحت تاثیر افزایش قیمت نهاده‌های تولید قرار می‌گیرد. وی افزود: با این حال تلاش می کنیم حداقل افزایش قیمت اعمال شود و در حدی باشد که کارخانه تولیدکننده دچار مشکل نشود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر بورس، محمدرضا شانه‌ساز درباره افزایش قیمت دارو در سال جاری گفت: قیمت دارو نیز مانند سایر کالاهای صنعتی تحت تاثیر افزایش قیمت نهاده‌های تولید قرار می‌گیرد.

وی افزود: با این حال تلاش می کنیم حداقل افزایش قیمت اعمال شود و در حدی باشد که کارخانه تولیدکننده دچار مشکل نشود تا مجبور نشویم داروهای مورد نیاز را با چند برابر قیمت از خارج وارد کنیم.

بیشتر بخوانید:
تداوم رکوردشکنی شاخص بورس

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: بنابراین میانگین افزایش قیمت قطعا کمتر از ۱۵ درصد برای همه داروها خواهد بود.

وی افزود: از آنجا که برای برخی داروها مانند داروهای OTC (بدون نسخه) از گذشته هم تحت پوشش بیمه نبودند حذف ارز دولتی نگرانی از بابت افزایش هزینه‌ها ایجاد نمی کند. در حال حاضر هم ارز ماده اولیه این داروها نیمایی شده و تاثیر آن در قیمت تمام شده برای داروهای تولید داخلی بالا نیست.

بیشتر بخوانید:
بازدهی سکه امسال به چقدر رسید؟/ سیگنال بازار جهانی برای قیمت طلا

شانه‌ساز ادامه داد: طی سال‌های گذشته به بسته بندی برخی داروها نیز ارز نیمایی تعلق می‌گرفت و فقط ماده اولیه ارز دولتی دریافت می‌کرد که با حذف ارز دولتی تاثیر چندانی در قیمت تمام شده داروها ندارد.البته به داروهای بیماران خاص همچنان ارز ۴۲۰۰ تومانی تعلق می گیرد.

بیشتر بخوانید:
قیمت دلار و یورو امروز

منبع: بورس پرس

محل تبلیغات شما !محل تبلیغات شما