شهربورس
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۴
کد خبر : 95982

تغییراتی اساسی در قراردادهای حفاری

تغییراتی اساسی در قراردادهای حفاری
شرکت حفاری شمال از تغییراتی در مبلغ قراردادهایی که با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب منعقد کرده است خبر داد.

به گزارش شهر بورس، شرکت حفاری شمال (حفاری) با افشای اطلاعات گروه الف در خصوص قراردادهای شرکت اطلاع داد این شرکت مورخ 1402/07/18 با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در خصوص طرح مارون اسماري 1و4 از طرح هاي عمليات محور افزايش/ نگهداشت توليد 27 مخزن منتخب شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب اعلام کرد مبلغ قرارداد 154،891،316 یورو بود که به مبلغ 152،928،524 تغییر یافت. این تغییر تماما مربوط به بخش تامین کالا بخش سطح الارض قرارداد بوده است.

براساس اسناد قراردادی انجام بخش سطح- الارض قرارداد برعهده شرکت پایندان بوده (این بخش در قرارداد اولیه مبلغ 65.426.380 یورو در نظر گرفته شده و پس از اعمال الحاقیه اخیر به مبلغ 63.463.588 یورو تغییر یافته) که از این محل سود و زیانی شامل شرکت حفاری شمال بعنوان پیمانکار بخش تحت الارض قرارداد نمیگردد.

.با توجه به بررسیهای انجام شده در خصوص اثرات مالی الحاقیه یاد شده و درآمد شناسایی شده (مبلغی حدود 1،100،000 میلیارد تومان درآمد شناسایی شده تا 1402/06/31)، الحاقیه تعدیل مبلغی در حدود 36 درصد (مبلغی معادل 400،000 میلیارد تومان) به درآمدهای شناسایی شده در پروژه مارون تا این تاریخ افزوده میگردد.


بیشتر بخوانید:سهامداران کرمان بخوانند/ زمانبندی پرداخت سود سهام


در خصوص اعلام برآورد این شرکت برای درآمدهای آتی، لازم به ذکر است که این موضوع نیازمند اعمال محاسبات و دانستن شاخص اعلامی از سوی مراجع زیرصلاح میباشد ضمن اینکه تعدیل عنوان شده در الحاقیه پس از اعمال محاسباتی برروی صورت وضعیتهای کار انجام شده اعمال خواهد شد. باتوجه به مراتب فوق از مبلغ کلی قرارداد که معادل 152میلیون یورو بوده مبلغی حدود 37 میلیون یورو درآمد شناسایی شده تا این تاریخ است وبرآورد این شرکت از درآمد آتی از محل این پروژه مبلغی حدود 115 میلیون یورو خواهد بود و شامل تعدیلات یادشده براساس کار انجام شده خواهد گردید که بخش عمده این عدد شامل اجرای بخش سطح الارض قرارداد میباشد. (محاسبات ذکر شده براساس ضریب بتا 1 و همچنین شاخص اعلامی سازمان برنامه و بودجه بر مبنای سه ماهه چهارم 1401 محاسبه شده است.)

تغییراتی اساسی در قراردادهای حفاری

نویسنده:

برچسب ها :

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =

نیلی

کارگزاری بانک صادرات

کارگزاری بانک صادرات

پراپ تریدینگ

کمان