تلگرام شهر بورس

تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۰
کد خبر : 89256

شهر بورس گزارش می‌دهد؛

تحلیل تکنیکال پترول

تحلیل تکنیکال پترول
تحلیل تکنیکال پترول در آخرین بروزرسانی 27 خرداد ماه 1403، در ادامه تحلیل روزانه نمادهای بورسی مورد بررسی قرار گرفت.

آژانس خبری تحلیلی شهر بورس با همکاری تحلیل‌گران بازار سرمایه، اقدام به بررسی تحلیل تکنیکال پترول کرده است.

یادآور می‌شود؛ تحلیل تکنیکال این نماد سیگنال خرید و فروش نبوده و صرفاً برای اطلاع مخاطبان از وضعیت این نماد صورت گرفته است.


بیشتر بخوانید : تحلیل تکنیکال غسالم


تحلیل تکنیکال پترول 27 خرداد 1403

بازار سهام ایران در ماه‌های اخیر شاهد نوسانات زیادی بوده و نماد پترول نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. این نماد در 5 ماه گذشته روندی نزولی را تجربه کرده و با افت 30 درصدی قیمت روبرو شده است.

خبر مرتبط
تحلیل تکنیکال آریا
تحلیل تکنیکال آریا

تحلیل تکنیکال آریا در آخرین بروزرسانی 23 تیر ماه 1403، در ادامه تحلیل روزانه نمادهای بورسی مورد بررسی قرار گرفت.

اما آیا این روند نزولی ادامه خواهد داشت؟

فعلا شواهد نشان می‌دهد که احتمال توقف نزول در محدوده حمایتی 143 و 134 تومان وجود دارد. این سطوح به عنوان کف کانال قیمتی شناخته می‌شوند و می‌توانند نقش حمایتی ایفا کنند.

با این حال، احتمال ادامه روند نزولی نیز به طور کامل منتفی نیست. اگر قیمت از این سطوح حمایتی عبور کند، می‌تواند تا سطح 120 تومان نیز سقوط کند.
در مقابل، اگر قیمت بتواند از مقاومت 165 تومان عبور کند، می‌تواند رشد قیمتی را از سر بگیرد و تا سطح 180 تومان صعود کند.

تحلیل تکنیکال پترول


تحلیل تکنیکال پترول 22 اردیبهشت 1403

نماد پترول در 5 ماه گذته در روند فرسایشی و مثلث کاهشی معامله می شود و جهت خاصی ندارد.

از 5 ماه گدشته رنج حرکتی همواره در حال کاهش بوده است و بنظر می رسد اکنون به محدوده حمایتی 175 تومان در حال حرکت است، در صورت شکست این محدوده حمایتی 155 تومان ناحیه حمایتی بعدی برای نماد پترول خواهد بود.

همچنین نواحی 200 و 225 تومان نیز 2 محدوده مهم حمایتی برای این نماد خواهند بود.

تحلیل تکنیکال پترول


تحلیل تکنیکال پترول 24 بهمن 1402

از آغاز آذر ماه، نماد پترول وارد مسیری نزولی شده و در یک کانال کاهشی قرار گرفته است که بر اساس نمودارهای تحلیلی، هیچ نشانه محکمی از توقف یا تضعیف این روند تشخیص داده نمی‌شود.

مطالعات تخصصی بازار سرمایه نقاط مقاومتی را در قیمت‌های 195 و 210 تومان شناسایی کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود بر جنبش قیمت تاثیرگذار باشند.

به علاوه در تحلیل تکنیکال پترول، سطوح 183 و 174 تومان به عنوان حیاتی‌ترین محدوده‌های حمایتی نماد پترول معرفی شده‌اند و حائز اهمیت هستند که در استراتژی‌های معاملاتی نباید از نظر دور داشت.

تحلیل تکنیکال پترول


تحلیل تکنیکال پترول 8 دی 1402

از تاریخ ششم آبان ماه، نماد پترول وارد مسیر رشدی شده و یک روند صعودی پایدار را تا کنون تجربه کرده است. تحلیل‌های بازار حاکی از آن هستند که این سهم، نشانه‌های معناداری از تضعیف روند صعودی بروز نداده و پترول با استراحت‌های کوتاه‌مدت، برای حفظ و تداوم روند صعودی خود نیازمند است.

بر اساس بررسی‌های فنی، قیمت‌های ۲۳۰ و ۲۴۵ تومان به عنوان سطوح مقاومتی مهم در نظر گرفته شده‌اند که ممکن است فروش و چالش‌هایی برای سهم ایجاد کنند.

از طرف دیگر، مناطق حمایتی سهم در قیمت‌های ۱۸۰ و ۲۰۰ تومان تعیین شده‌اند که می‌توانند در برابر فشارهای نزولی و احتمال اصلاح قیمت پشتیبانی کنند و به عملکرد مثبت نماد کمک شایانی نمایند.

تحلیل تکنیکال پترول


تحلیل تکنیکال پترول 30 آبان 1402

با بررسی تحلیل تکنیکال پترول، نماد پترول در حال حاضر در کانال نزولی قرار دارد و قیمت آن با افت 45 درصدی روبرو شده است. نزدیکترین نقطه حمایتی سهم 152 تومان و سپس 127 تومان است.

در صورت شکست کانال نزولی، مقاومت قیمتی نماد پترول در سطح 220 تومان قرار دارد و 260 تومان نیز مقاومت بلند مدتی برای این نماد است. با توجه به این تحلیل، باید به دقت در معاملات با نماد پترول عمل کرد .

تحلیل تکنیکال پترول


تحلیل تکنیکال پترول 23 مرداد 1402

نماد پترول در یک روند صعودی بلندمدت قرار دارد و پس از افت 43 درصدی از اوایل اردیبهشت ماه، حالا به محدوده حمایتی کف کانال رسیده است. این اصلاح قیمتی می‌تواند توجه بیشتری را به نماد پترول در روزهای آتی جلب کند.

با توجه به تحلیل تکنیکال پترول، ۱۹۰ و ۱۶۰ تومان به عنوان مناطق حمایتی قیمتی و ۲۵۰ و ۳۳۰ تومان نیز به عنوان نواحی مقاومتی در نماد پترول تعریف شده‌اند.

تحلیل تکنیکال پترول


تحلیل تکنیکال پترول | 1 آذر 1401

پترول در بلند مدت در حال نزول قیمتی است.

160 تومان اولین محدوده حمایتی معتبر نماد خواهد بود.

250 تومان نیز سقف مقاومتی این نماد است.

تحلیل تکنیکال پترول

پترول در کوتاه مدتی نیز نزولی است.

230 تومان سقف کانال و محدوده مقاومتی این نماد خواهد بود.

همچنین 160 تومان نیز کف کانال و حمایت معتبر پترول است.

تحلیل تکنیکال پترول


تحلیل تکنیکال پترول

پترول با شکست کانال نزولی و حمایت 220 تومان وارد کانال نزولی با شیب افت شدیدی شده و در این نواحی معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال پارسان

 

در روند کوتاه مدت اما پترول در ناحیه حمایتی روند نزولی قرار دارد.

پیش‌بینی می‌شود در این روند شدید نزولی، رشد و افت قیمتی پر قدرتی اتفاق بیفتد.

در حالت کلی، نشانه‌هایی از تضعیف روند و پایان روند نزولی دیده نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال پارسان

تحلیلگر تکنیکال – محمد رحیمی

جهت مشاهده آخرین اخبار اقتصادی اینستاگرام شهر بورس را دنبال کنید.

تحلیل تکنیکال پترول

نماد “پترول” متعلق به شرکت گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس است که یکی از بزرگترین هلدینگ‌های فعال در بازار سرمایه ایران به شمار می‌رود. این شرکت با سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف پتروشیمی، نقش مهمی در این صنعت ایفا می‌کند. در این صفحه به تحلیل تکنیکال پترول پرداخته‌ایم.

تحلیل بنیادی نماد پترول

شرکت گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در سال 1389 تأسیس شد و به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ‌های پتروشیمی در ایران فعالیت می‌کند. این شرکت در زمینه سرمایه‌گذاری و توسعه پروژه‌های پتروشیمی فعال است و از طریق مشارکت با شرکت‌های مختلف، به گسترش فعالیت‌های خود در این حوزه می‌پردازد.

پترول دارای 100 میلیارد سهم و سهام شناور 23 درصدی است. نسبت P/E این نماد 7.4 است که نسبت به میانگین صنعت پتروشیمی (9.4) پایین‌تر است و نشان‌دهنده جذابیت سرمایه‌گذاری بالاتری است. سود هر سهم (EPS) شرکت 210 ریال است. این شرکت در دوره 9 ماهه منتهی به پایان بهمن 1402، 523 میلیارد تومان درآمد سود سهام داشته است.

پترول دارای پرتفوی متنوعی از شرکت‌های بورسی و غیربورسی است. پرتفوی بورسی این شرکت شامل شرکت‌هایی مانند پتروشیمی جم، پتروشیمی لردگان و پتروشیمی کرمانشاه است که مجموع مازاد ارزش پرتفوی بورسی آن حدود 13,500 میلیارد تومان است. همچنین، پرتفوی غیربورسی این شرکت شامل شرکت‌هایی مانند پتروشیمی صدف خلیج‌فارس است که مازاد ارزش آن 11,693 میلیارد تومان برآورد شده است.

نویسنده:

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نیلی

کیش اینوکس

بانک توسعه تعاون

کارگزاری بانک سپه

کارگزاری بانک صادرات

ملل

پراپ تریدینگ