تبلیغات
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
کد خبر : 51691

شهر بورس گزارش می‌دهد؛

بورس هفته سوم اردیبهشت 1401 چه می شود؟

بورس هفته سوم اردیبهشت 1401 چه می شود؟
هشت کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه با توجه به وضعیت کنونی بازار، روند معاملات بورس در هفته سوم اردیبهشت 1401 را پیش بینی کردند.

به گزارش شهر بورس، با توجه به تعطیلی هفته گذشته، بازار سرمایه تنها سه روز معاملات را طی روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه سپری کرد. با توجه به اخبار مخابره شده به بازار در تعطیلات عید فطر، برای سهامداران این سؤال پیش آمده بورس هفته سوم اردیبهشت 1401 چه می شود؟

در این راستا، شهر بورس به سراغ هشت کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه رفته و نظرات آنها را پیرامون وضعیت بورس در هفته سوم اردیبهشت 1401 پیگیر شده است.

بانک تجارت

محمدرضا چراغی، مهشید داداش زاده، محمد رضوی، ابراهیم سماوی، جواد فلاحیان، سهیل کلاهچی، بهراد موسوی و ویدا مهاجر؛ هشت کارشناسی هستند که به سؤال خبرنگار شهر بورس در مورد اینکه « بورس هفته سوم اردیبهشت 1401 چه می شود؟ »، پاسخ داده‌اند.

*یادآور می‌‎شود؛ اسامی کارشناسان به ترتیب حروف الفبا ذکر شده است.


بیشتر بخوانید: علی عصاری: بورس هفته آینده مثبت است


محمدرضا چراغی

با توجه به خبری که درباره ادامه تحریم ها منتشر شده در هفته پیش رو اقبال به سمت سهام شرکت‌های ارزمحور افزایش می‌یابد.

از طرفی با توجه به تحریم های روسیه در حوزه نفت و افزایش قیمت نفت، شرکت‌های پالایشی پتانسیل افزایش تقاضا خواهند داشت.

در کنار اینها گروه فلزات اساسی نیز می‌توانند با اقبال روبه‌رو شوند، اما خودرویی‌ها و بانکی‌ها به علت خبر تحریم‌ها با افزایش عرضه مواجه شده و بازار دیدگاه مناسبی به این صنایع نخواهد داشت.

مهمتر از همه صنعت غذایی و دارویی به علت خبر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی همچنان مورد توجه فعالان بازار سرمایه خواهد بود و گروه سیمان و آی تی روند ثابتی را در معاملات بورس خواهد داشت.

اگر از طرف نهادهای نظارتی و ارکان بازار سرمایه بخش نامه جدیدی اعلام نشود روند معاملات باقی گروه‌ها تغیر قابل توجهی نخواهد داشت.

محمدرضا چراغی

مهشید داداش زاده

پیش‌یینی می‌شود بورس هفته سوم اردیبهشت 1401 متعادل رو به مثبت باشد.

صنایع غذایی و دارویی همچنان سبزپوش خواهد بود و احتمالا تحرکات مثبتی در گروه فلزات اساسی و بانکی داشته باشیم.

مهشید داداش زاده

محمد رضوی

نزدیکی شاخص کل به ناحیه مقاومتی باعث احتیاط اهالی بازار شده است.

در این شرایط یک خبر می‌تواند محرک خوبی باشد و چه خبری بهتر از برجام.

جریان نقدینگی بازار فعلا خوب بوده و نگرانی وجود ندارد و بیشتر به نظر می‌رسد که بازار به تنفس زمانی نیاز دارد.

تک سهم‌ها و گروه‌های کوچک و متوسط بیشتر مورد اقبال خواهند بود.

بورس در ماه رمضان چه می شود؟

ابراهیم سماوی

درمورد اینکه بورس هفته سوم اردیبهشت 1401 چه می شود؟ باید گفت که با وجود تعطیلات هفته گذشته شاهد کاهش شدید ارزش معاملات نبودیم و بازار هفته آینده متعادل و سبزپوش خواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود پالایشی‌ها با توجه به حفظ نرخ کرک اسپرد جذاب در مدار صعودی باشند. پس از آن صنایع سیمانی، غذایی و دارویی پر تقاضا خواهند بود.

در گروه خودرویی و بانکی احتمال اصلاح زمانی و کمی قیمتی بالا است.

بورس در ماه رمضان چه می شود؟

جواد فلاحیان

با توجه به تورم جهانی که به وجود آمده و تاثیر آن در مواد غذایی و رشد قیمتی کامودیتی‌ها، به‌نظر می‌رسد بازار هفته آینده روندی به نسبت مثبت با افزایش قیمت در سهم‌های کامودیتی محور و صنایع غذایی در پیش داشته باشد.

با توجه به افزایش تقاضا در گروه خودرویی، این گروه می‌تواند به عنوان لیدر بازار وضعیت خوبی را تجربه کند.

تک سهم‌هایی وجود دارند که از نظر بنیادی و تکنیکالی در شرایط خوبی قرار گرفته‌اند که به‌نظر می‌رسد وضعیت مثبتی را در هفته پیش‌رو تجربه کنند.

تاثیر تحریم نفت روسیه بر بورس تهران

 


بیشتر بخوانید: تحلیل تکنیکال فخوز و کویر


سهیل کلاهچی

از نظر تکنیکالی شاخص کل در ناحیه مهم مقاومتی نزدیک به سقف قبلی قرار دارد و می‌توان منتظر اصلاح در این ناحیه بود.

انتظار اصلاح در نمادهای بزرگ وجود دارد و نمادهای کوچک می‌توانند رشد راحت‌تری را تجربه کنند.

احتمالاً اصلاح مدنظر در دو، سه هفته آینده در شاخص کل اتفاق بیفتد و بعد از آن حرکت رو به بالا را داشته باشیم.

سهیل کلاهچی: قیمت واقعی دلار بیش از 30 هزار تومان است

این اصلاح و تشخیص پایان آن می‌تواند برای سهامداران فرصت خرید تلقی شود. تا زمانی که ارزش معاملات بالاتر از محدوده کنونی نیامده باشد، خیلی نمی‌توان به رشد سهام بزرگ خوشبین بود. بهتر است صبر کرد تا ارزش معاملات بالاتر بیاید و یا به دید بلند مدت به سهام بزرگ نگاه کرد؛ چراکه ریسک چندانی ندارند.

بهراد موسوی

در پاسخ به این سوال که بورس هفته سوم اردیبهشت 1401 چه می شود؟ ، باید گفت با توجه به افزایش نرخ مواد غذایی، پیش‌بینی می‌شود هفته آینده با روندی صعودی در صنایع غذایی آغاز شود.

از طرفی نرخ کرک اسپرد افزایش داشته و این موضوع می‌تواند محرک خوبی برای پالایشی‌ها باشد.

گروه خودرویی هم در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته معاملات جالبی داشت که به نظر می‌رسد این سه صنعت طی هفته آینده متعادل به سمت مثبت و پرتراکنش باشند.

یکی از دلایل دیگر، نرخ ارز است که در کنار سایر عوامل باعث می‌شود بازار هفته آینده از شرایط خوبی برخوردار باشد. هرچند که هفته آینده در گروه غذایی تقاضای بیشتری وجود خواهد داشت، اما ممکن است در بعضی از صنایع سهامداران اقدام به سیو سود کنند.

نکته دیگر مربوط به بانکی‌ها است که به‌نظر می‌رسد اصلاح زمانی در آنها به اتمام رسیده بزرگان این گروه می‌توانند رالی صعودی داشته باشند.

در کل، اگر گروه‌های پالایشی، بانکی، غذایی و خودرویی معاملات خوبی داشتند، می‌توانند تاثیر بسیاری بر افزایش تقاضا در معاملات هفته آینده ایفا کنند.

بهراد موسوی - در سال 1401 با سرمایه خود چه کنیم؟

ویدا مهاجر

به‌عنوان یک اقتصاد دان به اینکه در چند وقت اخیر بازار روند صعودی خود را حفظ کرده اما رشدی هم نداشته است، با توجه به وضعیت بازار که الان حباب قیمتی از سهام خارج شده است، پیش‌بینی می‌شود که بازار سرمایه روند صعودی داشته باشد.

حذف تحریم‌ها بعد از توافق برجام می‌تواند منجر به افزایش سودسازی شرکت هایی شود که تاکنون برای تامین کالاهای مورد نیاز خود از طریق واردات هزینه بالاتری پرداخت می‌کردند.

هرچند در کوتاه مدت چشم‌انداز توافق برجام به واسطه کاهش ارزش دلار می‌تواند نوسانات منفی در بازار ایجاد کند اما با توجه به اینکه افت دلار زیاد نیست، عملا بازار به سرعت وارد روندی صعودی می‌شود و حتی شرکت‌های صادراتی هم به دلیل افزایش صادرات با رشد درآمد روبه‌رو خواهند شد و افت جزئی قیمت ارز را جبران خواهند کرد.

بورس هفته سوم اردیبهشت 1401 چه می شود؟

جهت مشاهده آخرین اخبار اقتصادی اینستاگرام شهر بورس را دنبال کنید.

 

تبلیغات

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هفت − 2 =