متقاضیان از این به بعد برای در اختیار گرفتن این خودرو باید مبلغی حول و حوش 486 میلیون تومان به حساب ایران خودرو واریز کنند.

پیش از این مشتریان سورن پلاس دو گانه سوز این امکان را داشتند تا با پرداخت مبلغی نزدیک به 372 میلیون تومان این محصول دو گانه سوز آبی های جاده مخصوص را در اختیار بگیرند. بنابراین شاهد هستیم خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص قیمت سورن پلاس دو گانه سوز خود را حدود 114 میلیون تومان گران کرده است.

بررسی لیست قیمتی محصولات ایران خودرو نشان می دهد این خودروساز پیش تر قیمت چهار مدل پژو پارس را بین حدود 121 میلیون تا 159 میلیون تومان افزایش داد. بعد از پژو پارس ایران خودرویی ها سراغ افزایش قیمت خانواده هایما رفتند و قیمت سه عضو این خانواده یعنی هایما S5، هایما S7 و هایما S8 را افزایش دادند. بنابراین افزایش قیمت سورن پلاس دو گانه سوز را می تواند هشتمین افزایش قیمت محصولات ایران خودرو در سال جاری دانست.

آبی های جاده مخصوص در حالی قیمت محصولات خود را افزایش می دهند که هنوز سیاست گذار خودرویی به صورت رسمی زیر مجوز افزایش قیمت محصولات شرکت های خودروساز را امضا نکرده است.

این احتمال وجود دارد که شرکت های خودروساز به بهانه ارتقا استانداردهای خودرویی افزایش قیمت را در دستور کار قرار داده باشند و علاوه بر اعمال هزینه های مرتبط با ارتقا استانداردها بخشی از زیان تولید خود را نیز از این مسیر پوشش می دهند.

پیش بینی می شد مدیران وزارت صمت همانند سال گذشته تا پایان اردیبهشت مجوز افزایش قیمت محصولات تولیدی شرکت های خودروساز را امضا کنند تا مدیران ایران خودرو و سایپا بتوانند برای تحقق افزایش تولید در سال جاری برنامه ریزی کنند.

اما تا کنون خبری از مجوز افزایش قیمت نیست و افزایش قیمت هایی مانند رشد 30 درصدی قیمت سورن پلاس دو گانه سوز بدون هیچ گونه توضیحی از سوی مدیران صمت تنها  سبب بلاتکلیفی طرف تقاضا می شود.

بررسی قیمت بازاری این خودروی دوگانه سوز نشان می دهد سورن پلاس دو گانه سوز با موتور EF7 مدل 1403 با قیمتی حدود 770 میلیون تومان داد و ستد می شود.

پیش بینی می شود رشد قیمت کارخانه ای سورن پلاس دو گانه سوز روی قیمت های بازاری این خودرو تاثیر منفی گذاشته و شاهد صعودی شدن نمودار قیمت این محصول دوگانه سوز ایران خودرو باشیم.