تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۲
کد خبر : 45719

نایب رئیس اول اتاق بازرگانی مطرح کرد:

امید به رفع تحریم‌ها و بازگشت ایران به اقتصاد بین‌الملل

امید به رفع تحریم‌ها و بازگشت ایران به اقتصاد بین‌الملل

نایب رئیس اول اتاق بازرگانی گفت: امیدواریم حضور ایران در دور جدید مذاکرات وین منجر به رفع تحریم‌ها و بازگشت ایران به چرخه زنجیره ارزش اقتصاد بین‌الملل شود.

به گزارش شهر بورس، حسین سلاح ورزی در مراسم افتتاحیه کیش اینوکس ۲۰۲۱، اظهار داشت: نمایشگاه بورس، بیمه، بانک و خصوصی‌سازی امسال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چراکه رشد سرمایه‌گذاری طی دو سال اخیر در وضعیتی قرار گرفت که خالص ارزش سرمایه‌گذاری منفی و داخل تله رشد پایین اقتصادی قرار بگیریم.

وی افزود: معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، یکی از اهداف این همایش است که می‌تواند منجر به رشد اقتصادی شود.

بیشتر بخوانید:منافع سهامداران در قانون بودجه ۱۴۰۱ بازار سرمایه لحاظ می‌شود

نایب رئیس اول اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران یادآور شد: این همایش امسال با شروع فعالیت دولت سیزدهم متقارن شده و این بسیار مهم است. بر اساس برنامه دولت، قرار است بانک و بورس نسبت به تامین مالی غیر تورمی اقدام کنند؛ یعنی از طریق معرفی و جذب سرمایه‌گذار، بدون ایجاد تورم، تشکیل سرمایه، رشد اقتصادی و رونق تولید ایجاد شود.

سلاح ورزی با ابراز امیدواری نسبت به رفع تحریم‌ها، گفت: این نمایشگاه بین‌المللی بوده و با حضور ایران در دور جدید مذاکرات وین نیز متقارن شده است. امیدواریم این موضوع منجر به رفع تحریم‌ها و بازگشت ایران به چرخه زنجیره ارزش اقتصاد بین‌الملل شود و بیش از پیش شاهد رشد سرمایه‌گذاری، رشد اقتصادی، اشتغال و رفاه مردم کشور باشیم.

آخرین اخبار اقتصادی را در اینستاگرام شهر بورس بخوانید

محل تبلیغات شما !محل تبلیغات شما