تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۰
کد خبر : 46803

کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با شهر بورس تشریح کرد؛

2 نشانه برای بازگشت ثبات به بورس/ بازار دنباله روی نماد خودرو

2 نشانه برای بازگشت ثبات به بورس/ بازار دنباله روی نماد خودرو

علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه «2 نشانه برای بازگشت ثبات به بورس دیده می‌شود»، گفت: بازار می‌تواند پشت سر نماد خودرو روند مثبتی داشته باشند.

علی عصاری در گفت‌وگو با شهر بورس، درباره روند معاملات نماد خودرو، اظهار داشت: نماد خودرو امروز تقاضای زیادی در ابتدای معاملات داشت، اما در ادامه با فشار فروش مواجه شد. با این حال، اخبار مربوط به برجام را می‌توان زودتر از هر جای دیگری از بازار سرمایه دریافت کرد.

وی افزود: در صورتی که خودرو تا پایان هفته روند مثبتی داشته و تا حوالی 220 تومان پیش روی کند، بازار نیز پشت سر این نماد به سمت بالا حرکت خواهد کرد.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه «2 خبر مثبت این روزها به بازار مخابره می‌شوند»، خاطرنشان کرد: نزدیک شدن نرخ دلار نیمایی به نرخ دلار بازار آزاد در کنار کاهش نرخ بهره بین بانکی اخبار مثبتی هستند و نشان از بازگشت ثبات به بورس دارد. بازار سرمایه نیز برای ورود نقدینگی به این ثبات نیاز دارد.

عصاری در پاسخ به این سؤال که «اخبار رکوردهای جدید از فروش فولاد مبارکه در بورس کالا مخابره می‌شود، اما چرا شرایط این صنعت در بازار سرمایه چندان بهبودی نداشته است؟»، گفت: فولاد، سهمی بزرگ و با شناوری بالاست و نمی‌توان با رصد تحرکات حقوقی‌ها و حقیقی‌های سهامدار این سهم، روند معاملات آن را تشخیص داد. فولاد از کلیت بازار و شاخص کل تبعیت می‌کند و بیشتر حقوقی‌ها شاید در پایان سال به نقدینگی نیاز داشته باشند.

وی ادامه داد: وضعیت موجود در شاخص کل، برای نماد فولاد نیز صادق بوده و با حجم معاملات کم و عدم تقاضا برای خرید مواجه است. به دلیل اینکه فولاد و گروه فلزات، گروه بزرگی هستند بیشتر از شرایط کلی بازار تبعیت می‌کند و همین موضوع باعث روند خنثی سهام این گروه شده است. در حوالی 960 تومان، حمایت‌های خوبی از نماد فولاد انجام گرفت و کف سازی خوبی در این محدوده انجام داده است.

محل تبلیغات شما !محل تبلیغات شما