تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
کد خبر : 45739

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران:

ارز ۴۲۰۰ تومانی و قیمت گذاری دستوری طرفداران زیادی دارد

ارز ۴۲۰۰ تومانی و قیمت گذاری دستوری طرفداران زیادی دارد

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی و قیمت گذاری دستوری طرفداران زیادی دارد و رانت‌های بسیاری در این حوزه است.

به گزارش شهر بورس، سعید اسلامی بیدگلی در همایش روش‌های نوین تامین مالی از طریق بازار سرمایه، اظهار داشت: پیش‌بینی پذیری اقتصاد ایران در وضعیت خوبی نیست. اقتصاد ایران در تنگنا قرار گرفته و در طول این ۴۰ سال، ما تقریباً تمام راه‌ها را برای گشایش امتحان کردیم و اگر نتوانیم برخی مشکلات را حل کنیم، با مشکلات بزرگی مواجه خواهیم شد.

وی افزود: ما جزو معدود اقتصادهایی هستیم که نتوانستیم مشکل تورم را حل کنیم و بسیاری از کسب و کارهای ما وابسته به تورم هستند. وقتی سطح نرخ بهره بین بانکی بالاست، توجه به بهره‌وری نیز کمتر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:امید به رفع تحریم‌ها و بازگشت ایران به اقتصاد بین‌الملل

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران خاطرنشان کرد: تقریبا در همه دولت‌ها نتوانستیم نسبت به کنترل نقدینگی اقدام کنیم، اما اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، پیش‌بینی می‌شود در سال ۱۴۰۱، کاهش تورم را داشته باشیم. آخرین پیش‌بینی‌ها از تورم سال آینده، رقمی در حدود ۲۷ درصد است.

اسلامی بیدگلی در پایان گفت: در مقطع کنونی، ارز ۴۲۰۰ تومانی و قیمت گذاری دستوری طرفداران زیادی دارد و رانت‌های بسیاری در این حوزه است.

بیشتر بخوانید: شروع فعالیت غرفه شهر بورس در نمایشگاه بورس

آخرین اخبار اقتصادی را در اینستاگرام شهر بورس بخوانید

محل تبلیغات شما !محل تبلیغات شما