فارابی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۶
کد خبر : 101441

معاون مالی اقتصادی فصبا در گفت‌وگو با شهر بورس:

پذیره نویسی فصباح با استقبال سهامداران مواجه شده است

پذیره نویسی فصباح با استقبال سهامداران مواجه شده است
پذیره نویسی فصباح از 29 آبان آغاز شده؛ معاون مالی اقتصادی صبا فولاد خلیج فارس از استقبال سهامداران از پذیره نویسی فصباح می‌گوید.

سعید امید قائمی معاون مالی اقتصادی شرکت صبا فولاد خلیج فارس در گفت‌وگو با شهر بورس، درباره وضعیت پذیره نویسی فصباح، اظهار داشت: سرمایه ثبت شده شرکت، 550 میلیارد تومان است که به پنج هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد. از کار طریق پذیره نویسی و با روش سلب حق تقدم انجام می‌شود و شاهد استقبال خوبی از آن بودیم.

وی افزود: تمام وجوه این افزایش سرمایه در حساب صبا فولاد برای انجام پروژه باقی خواهد ماند و سهامداران به این پول دسترسی نخواهند داشت. یعنی فردی که امروز در پذیره نویسی صبا فولاد شرکت می‌کند، مالک صبا فولاد و نزدیک به 60 درصد پروژه‌ای است که از صبا فولاد بزرگ تر خواهد بود.

بانک آینده

امید قائمی خاطرنشان کرد: شرکت صبا فولاد خلیج فارس امروز یک درصد از مستمری بازنشستگان را تامین می‌کند که این سهم تا سال 1410 به هشت درصد خواهد رسید. در این سال، پیش‌بینی شده که سود شرکت نیز به 20 هزار میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.


بیشتر بخوانید: پذیره‌نویسی فصباح در فرابورس از امروز آغاز می شود


معاون مالی اقتصادی شرکت صبا فولاد خلیج فارس با اشاره به روند فعالیت‌های این شرکت، یادآور شد: شرکت صبا فولاد خلیج فارس در سال 1383 تاسیس شده و تمام سهام آن متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است. در سال 1386، اولین محصول شرکت تولید شده و این روند افزایش تولید ادامه دارد.

وی ادامه داد: تولید شرکت بر اساس بریکت خشک در سال 1400، 830 هزار تن و در سال 1401، 900 هزار تن بود. بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، امسال یک میلیون و 70 هزار تن و سال آینده یک میلیون و 250 هزار تن تولید خواهیم داشت.

امیدقائمی به تشریح وضعیت مالی شرکت پرداخت و گفت: روند سودسازی شرکت روند بسیار شتابانی را نشان می دهد. شرکت در سال 1400، یک هزار و 800 میلیارد تومان و در سال 1401، دو هزار میلیارد تومان سودسازی کرد. در 9 ماهه 1402، سود شرکت به سه هزار میلیارد تومان رسید و پیش‌بینی می‌شود صبا فولاد در سال 1402 بالغ بر چهار همت سود کسب خواهد کرد.

معاون مالی اقتصادی فصبا عنوان کرد: تولید شرکت، شتابان و شاداب پیش می‌روند. امسال بیش از 8 بار رکورد روزانه تولید و سه بار رکورد ماهانه تولید شکسته شده است.

مصاحبه از محمد رحیمی

نویسنده:

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 3
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

14 − 1 =

سعادت چهارشنبه , 8 آذر 1402 - 18:21

فصبا عرصه اولیه باقیمت 35900 هزار ب ملت داده 45 سهم ب هر نفر تعلق گرفته بود که بعداً 330 سهم شدمن دیروز فروختم با قیمت 670 فروختم متاسفانه 45 سهم بود بقیه این پول ما کجا رفته و چه کسی پاسخگو هست

علی کرمیان چهارشنبه , 8 آذر 1402 - 18:33

عملکردبسیارضعیف وبازدهی منفی ناهنجارعرضه اولیه های اخیرمثل” فن افزار و بمولد “موجب دلسردی سرمایه گذاران وسهام داران بورس شده به همین دلیل
اکثر سهام داران دردوراهی خرید و نخرید این سهم قرارگرفته اند لذاباکوچکترین شوک منفی شروع به فروش سهم می کنندبنده ازمسئولین بورس وناشران که به سهام داران ومخصوصاً رونق تولید وشکوفایی تولید شرکتها جفامی کنندگله دارم چرابایدعرضه اولیه هایی که به قول خودشان حباب ندارند وباقیمت کارشناسی عرضه شده اندخریدارانشان را اینگونه غرق در زیان وبه بورس بدبین بکنند؟

مهربان چهارشنبه , 8 آذر 1402 - 22:13

با این اوصاف چرا عرضه اولیه فصبا هرروز افت قیمت دارد؟