تلگرام شهر بورس

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۹:۳۳
کد خبر : 109252

مزایا و معایب بروکر های STP فارکس را بشناسید!

مزایا و معایب بروکر های STP فارکس را بشناسید!
شهر پلاس: آیا با بروکر های STP در بازار فارکس آشنایی دارید؟ میخواهید بیشتر در مورد مزایا و معایب بروکر های STP بدانید؟ ما لیست کاملی از این مزایا و معایب را + تفاوت این سبک بروکر ها با بروکر های ENC آماده کردیم!

به گزارش شهر پلاس، بروکر های STP یا پردازش مستقیم، مزایا و معایب گوناگونی را به معامله‌گران ارائه می‌دهند. مزیت اصلی آن‌ها اجرای سریع، شفاف و کارآمد معاملات است. امری که نیاز به میز معاملاتی و احتمال دستکاری قیمت‌ها را از بین می‌برد. مهم‌ترین عیب آن‌ها نیز به امکان لغزش در شرایط نوسانات بازار برمی‌گردد. با این حال، مزایا و معایب بروکر های STP فراتر از این دو مورد خواهد بود.

بروکر STP چیست؟

عبارت STP مخفف straight through processing به معنای بروکر فارکس از طریق پردازش مستقیم است. هدف این نوع بروکرها، دسترسی مستقیم به بازار بین بانکی است. جایی که تمام معاملات ارزی در آن انجام می‌شود.

این بروکرها برخلاف دیگر کارگزاران فارکس به عنوان بازارساز عمل نمی‌کنند. به این معنا که ایجادکننده بازار برای معامله‌گران نیستند. بلکه سفارش‌های مشتریان خود را مستقیما به تامین‌کنندگان نقدینگی، بانک‌ها یا سایر بروکر ها منتقل می‌کنند. بنابراین معاملات با بهترین قیمت موجود انجام می‌شوند.

مزایای بروکر های STP

بروکر های STP مزایای متعددی را به معامله‌گران بازار فارکس ارائه می‌کنند. این بروکرها با اجرای سریع‌تر معاملات، دسترسی به چندین ارائه‌دهنده نقدینگی، اسپرد رقابتی و عدم وجود تضاد منافع یک محیط معاملاتی کارآمد و شفاف ایجاد می‌کنند.

از طرف دیگر، با فقدان محدودیت‌های معاملاتی، ارائه پلتفرم‌های پیشرفته و نسبت‌های اهرم بالا می‌توانند تجربه کلی معاملات را بهبود بخشند. در ادامه، با مزایا و معایب بروکر های STP فارکس بیشتر آشنا می‌شوید. اما در ابتدا بیایید به مزایای این بروکر ها بپردازیم.

۱. سرعت بالا در اجرای معاملات

بروکر های STP در مقایسه با انواع دیگر بروکر ها، سرعت اجرای معاملات بیشتری دارند. چرا که سفارش‌ها را مستقیما برای تامین کنندگان نقدینگی ارسال می‌کنند تا تاخیر کمتری در پردازش سفارش وجود داشته باشد.

۲. بهترین قیمت در اجرای معاملات

کارگزاران اس تی پی معامله‌گران را به طیف وسیع و متنوعی از ارائه‌دهندگان نقدینگی متصل می‌کنند. بنابراین معامله‌گران می‌توانند از قیمت‌گذاری رقابتی و شفاف بهره‌مند شوند. زیرا ارائه‌دهندگان نقدینگی بر سر ارائه بهترین قیمت پیشنهادی و درخواستی با یکدیگر رقابت دارند. همچنین این امر می‌تواند عمق بازار را افزایش دهد. درنتیجه، احتمال دستکاری قیمت توسط هر یک از شرکت‌کنندگان در بازار کاهش می‌یابد.

در دسته بندی اخبار تحلیل تکنیکال بورس در مورد این اهمیت اجرای معاملات به صورت سریع صحبت کردیم.

۳. اسپرد کمتر در اجرای معاملات

برای شناخت مزایا و معایب بروکر های STP حتماً باید به اسپردها هم اشاره شود. اسپرد به تفاوت بین قیمت پیشنهادی و درخواستی یک جفت ارز اشاره دارد. معامله‌گران یا اسپرد کمتر در بروکر های STP می‌توانند سود خود را به حداکثر برسانند. بنابراین بروکر های STP برای به کار بردن استراتژی‌های معاملاتی اسکالپینگ بسیار مناسب هستند.

مزایا و معایب بروکر های STP فارکس را بشناسید!

۴. عدم تضاد منافع در اجرای معاملات

بروکر های STP از تضاد منافع احتمالی در سایر بروکرها مبرا هستند. بروکرهای سنتی اغلب به عنوان بازارساز عمل می‌کنند؛ به این معنی که طرف مقابل مشتریان خود قرار می‌گیرند. این موضوع باعث ایجاد تضاد منافع می‌شود. زیرا کارگزار ممکن است از ضررهای مشتری منتفع گردد و بالعکس. اما بروکر های STP سودی از ضرر مشتریان خود نمی‌برند. چرا که در طرف مقابل معاملات قرار ندارند.

۵. عدم وجود محدودیت در اجرای معاملات

یکی دیگر از مزایای معامله با کارگزاران STP را باید عدم وجود محدودیت‌های معاملاتی دانست. برخی از بروکرها محدودیت‌هایی را روی سبک‌های معاملاتی خاص نظیر اسکالپینگ یا نیوز تریدینگ اعمال می‌کنند. اما بروکر های STP چنین محدودیت‌هایی ندارند و آزادی عمل و انعطاف‌پذیری بیشتری را به معامله‌گران ارائه می‌کنند.

۶. پلتفرم‌ها و ابزارهای پیشرفته در اجرای معاملات

کارگزاران STP اغلب دسترسی معامله‌گران به پلتفرم‌ها و ابزارهای معاملاتی پیشرفته را ممکن می‌سازند.‌ این پلتفرم‌ها داده‌های بازار در زمان واقعی، نمودارها و اندیکاتورهای مختلف و ابزارهای تحلیل تکنیکال را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهند. بنابراین افراد می‌توانند معاملات خود را به صورت یکپارچه و به شکل آگاهانه‌تر انجام دهند.

۷. اهرم بالا در اجرای معاملات

درنهایت باید به امکان معامله با اهرم نسبت بالا در بروکر های STP اشاره شود. معامله‌گران با اهرم‌های نسبت بالا این امکان را دارند تا معاملات بزرگ‌تر را با سرمایه کمتر انجام دهند. بروکر های STP اهرم‌های انعطاف‌پذیری دارند که نسبت آن‌ها می‌تواند به ۱:۵۰۰ یا حتی بالاتر هم برسد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مزایای بروکر STP و همچنین بروکر هایی همانند STP Trading می‌توانید به صفحه پیوند شده سر بزنید.

معایب بروکر های STP

مزایا و معایب بروکر های STP بسیار زیاد است، البته مزایای این بروکر ها بر معایب آن‌ها برتری دارد. با این حال، شناخت این معایب نیز مهم است و در تصمیم‌گیری بهتر معامله‌گران تاثیر می‌گذارد.

احتمال لغزش در شرایط نوسان بازار لغزش در معاملات زمانی رخ می‌دهد که بین قیمت درخواستی معامله‌گر و قیمت اجرای معامله تفاوت وجود داشته باشد. بروکر های STP سفارش‌های معامله‌گران را مستقیما و بدون هیچ‌گونه دخالتی برای ارائه‌دهندگان نقدینگی می‌فرستند.

بنابراین لغزش در مقایسه با انواع دیگر بروکر ها می‌تواند بیشتر باشد. پس معامله‌گران ممکن است درنهایت با قیمتی متفاوت با پیش‌بینی خود روبرو شوند.

ضمنا همان‌طور که قبلا گفته شد، بروکر های STP برای انجام معاملات به ارائه‌دهندگان نقدینگی متکی هستند. این امر باعث می‌شود نقدینگی آن‌ها در زمان نوسانات زیاد در بازار کاهش یابد. این موضوع می‌تواند به اسپرد بیشتر، افزایش لغزش و حتی عدم اجرای معاملات در دوره‌های نوسان بازار منتهی شود.

مزایا و معایب بروکر های STP فارکس را بشناسید!

چند بروکر STP وجود دارد؟

تعیین تعداد دقیق بروکر های STP موجود در بازار دشوار است. زیرا تعداد آن‌ها دائما تغییر می‌کند. امروزه تقاضا برای کارگزاران STP افزایش یافته است. بنابراین شرکت‌های بیشتری این رویکرد را اتخاذ کرده‌اند که منجر به افزایش تعداد STP ها در سرتاسر جهان می‌شود.

در حال حاضر، ارائه یک رقم دقیق چالش برانگیز است. اما می‌توان با اطمینان گفت که کارگزاران STP متعددی برای انتخاب وجود دارد که نیازهای متنوع معامله‌گران را برآورده می‌کنند.

تعداد کارگزاران STP تحت تاثیر عوامل متعددی ازجمله تقاضای بازار، الزامات نظارتی و پیشرفت‌های تکنولوژیکی قرار دارد. ضمنا مناطق مختلف، مقررات و رویه‌های صدور مجوز متفاوتی برای کارگزاران دارند. بنابراین تعداد کارگزاران STP موجود در هر کشور، متفاوت است. علاوه بر این، رشد پلتفرم‌های معاملات آنلاین و پیشرفت‌های فناوری به گسترش بازار STP ها کمک کرده است.

از طریق این لیست در وبسایت brokersome.com شما می‌توانید یک لیست کامل از بروکر های stp را ببینید.

آیا بروکر های STP برای آربیتراژ مناسب هستند؟

کارگزاران STP به اجرای سریع و کارآمد سفارش‌های مشتریان با ارسال مستقیم آن‌ها به ارائه‌دهندگان نقدینگی شهرت دارند. این سرعت و شفافیت در اجرای معاملات، کارگزاران STP را به گزینه‌ای محبوب برای بسیاری از معامله‌گران آربیتراژ تبدیل می‌کند. با این حال، مزایا و معایب بروکر های STP برای آربیتراژ با برخی نگرانی‌ها همراه است.

سرعت اجرا و دقت قیمت برای آربیتراژ موفق بسیار مهم است. زیرا حتی یک تاخیر حداقلی یا تفاوت جزیی در قیمت‌ها نیز می‌تواند منجر به از دست رفتن فرصت‌ها یا کاهش سود شود. بروکر های STP سفارش‌ها را سریع اجرا می‌کنند. اما ممکن است به چند دلیل عمده، همیشه برای آربیتراژ مناسب نباشند.

اولا کارگزاران STP معمولا دارای اسپرد متغیر هستند. به این معنی که تفاوت بین قیمت‌های پیشنهادی و درخواستی می‌تواند نوسان بالایی داشته باشد. این نوسان می‌تواند بر سودآوری استراتژی‌های آربیتراژ تاثیر بگذارد. چرا که بر اختلاف قیمت‌های ناچیز متکی هستند.

ثانیا کارگزاران STP ممکن است با محدودیت‌هایی از نظر ارائه‌دهندگان نقدینگی و مسیریابی سفارش روبرو شوند. این محدودیت می‌تواند معامله‌گران را از یافتن بهترین قیمت‌ها یا دسترسی به چندین بازار به طور همزمان باز دارد.

به هر حال آربیتراژ به طور کامل توسط اکثر بروکر ها به صورت غیر قانونی است و مورد تایید بسیاری از بروکر ها نیست.

مزایا و معایب بروکر های STP فارکس را بشناسید!

چرا برای شروع فارکس با پول کم باید از بروکر STP استفاده کنیم؟

استفاده از یک بروکر STP (مستقیم پردازش) برای شروع معاملات فارکس با پول کم می‌تواند به دلایل مختلفی سودمند باشد.

اولا کارگزاران STP دسترسی مستقیم به بازارهای مختلف دارند، به این معنی که معاملات در زمان واقعی و معمولا بدون هیچ‌گونه تداخل یا تاخیر انجام می‌شود. این امر به‌ویژه برای معامله‌گران با سرمایه محدود، مهم است. زیرا به آن‌ها امکان می‌دهد از فرصت‌های بازار استفاده بهتری کنند.

علاوه بر این، کارگزاران STP اغلب اسپردهای رقابتی و کارمزد پایین‌تری دارند که می‌تواند در حفظ سرمایه و به حداکثر رساندن سود افراد موثر باشد.

معامله با یک کارگزار STP به معامله‌گران امکان می‌دهد از یک محیط معاملاتی شفاف و منصفانه بهره‌مند شوند. برخلاف بازارسازان که ممکن است تضاد منافع داشته باشند، کارگزاران STP به سادگی به عنوان واسطه عمل می‌کنند و معاملات را مستقیماً به ارائه‌دهندگان نقدینگی منتقل می‌کنند.

بنابراین برای معامله‌گران تازه‌کار و با سرمایه محدود، داشتن یک زمین بازی برابر و دسترسی به شرایط دقیق بازار بسیار مهم است. معامله‌گران با استفاده از مزایا و معایب بروکر های STP مطمئن هستند که معاملات آن‌ها به طور عادلانه و شفاف انجام می‌شود. بنابراین آرامش خاطر دارند که حضور کمرنگ آن‌ها در بازار فارکس درنهایت می‌تواند به موفقیت‌های بزرگ ختم شود.

جمع‌بندی و منابع بیشتر در مورد بروکر های STP

حالا که مزایا و معایب بروکر های STP روشن شد، با دقت و آگاهی بهتری می‌توان وارد معاملات شد. معامله‌گران تازه‌کار و باتجربه می‌توانند از این بروکر ها نهایت استفاده را ببرند. با این حال، بروکر های STP ممکن است در شرایط نوسان بازار به خوبی سایر مواقع عمل نکنند.

نویسنده:

برچسب ها :

ارسال نظر شما

مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =

نیلی

کارگزاری بانک صادرات

کارگزاری بانک صادرات

پراپ تریدینگ

کمان